Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

03 Jul, 2013 | Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія» |
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Проте ми побоюємося деяких кроків з українського боку, які можуть позбавити нас можливості підписати цю Угоду. Сподіваюся, що незабаром юристи дадуть відповідь на запитання, чи можливе створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС та її одночасна співпраця з Митним союзом.

Можливо, намір поглибити таку співпрацю - лише декларації з боку Києва, мені складно про це говорити. Але існує ймовірність того, що ці два вектори зовнішньої політики України виявляться несумісними.

Це складна ситуація передусім для України, а не для нас. Тому що наша позиція – зрозуміла і прозора: ми підпишемо Угоду про асоціацію з країною, яка відкрита для співпраці з ЄС. Для нас тут немає проблем. Але можуть виникнути проблеми в України, якщо вона вирішить інтенсифікувати контакти в рамках Митного союзу.

Єжи БУЗЕК, депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія» для Geostrategy.
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.