Франція, Росія: затримано російського мільярдера
Суд у Франції пред'явив російському мільярдеру й сенатору Сулейману Керімову обвинувачення в ухиленні від сплати податків та відмиванні грошей.
Одного з найбагатших бізнесменів Росії затримали у Ніцці в понеділок увечері.
Суд постановив, що Керімов може залишитися на волі, але має здати французькій владі свій паспорт і внести заставу в 5 млн євро.
Росія наполягає на тому, що пан Керімов як член верхньої палати російського парламенту має дипломатичний імунітет від кримінального переслідування на території іноземних держав.
"Ми докладемо всіх зусиль, максимальних зусиль, щоб захистити його законні інтереси", - заявив речник російського президента Дмитров Пєсков.
"Особливо важливо, що Сулейман Керімов має дипломатичний паспорт, за яким він в'їхав у Францію", - наголосив він.
Російський державний канал "Росія 24" повідомив, що пан Керімов заперечує причетність до будь-яких порушень.
За повідомленнями ЗМІ, французькі слідчі підозрюють його в купівлі кількох розкішних вілл на Лазурному березі через підставні компанії. Як пише газета Le Figaro, разом з Керімовим затримали ще чотирьох осіб.
Ідеться про відмивання "кількох десятків мільйонів євро", отриманих в результаті податкових махінацій, скоєних організованою групою, цитує видання джерело, близьке до розслідування.
Сім'я пана Керімова контролює найбільшу російську золотовидобувну компанію "Полюс". Його статки оцінюють у 6,3 млрд доларів.
У рейтингу мільярдерів російського Forbes за 2017 рік Керімов посідає 21-е місце.
Тривалий час він був власником махачкалинського футбольного клубу "Анжі", який прославився купівлею найдорожчих зірок - таких, як нападник з Камеруну Самюел Ето.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.