Франція, США, Росія: Макрон домовився про зустріч лідерів в Парижі

21 Feb, 2022 | |

Президент США Джо Байден і його російський колега Володимир Путін «в принципі» домовилися провести двосторонній саміт з наступною зустріччю з усіма зацікавленими сторонами щодо безпекової ситуації в Європі після того, як обидва лідери розмовляли з президентом Франції Еммануелем Макроном у неділю.

Але зустріч «можна провести лише за умови, що Росія не вторгнеться в Україну», – йдеться в повідомленні.

Макрон двічі розмовляв з Путіним у неділю, перший раз – годину 40 хвилин, а другий – годину, оскільки західні лідери намагаються деескалувати кризу, спричинену розміщенням понад 100 000 російських військових біля кордонів України. Другий дзвінок Макрона з Путіним відбувся після того, як президент Франції розмовляв з Байденом близько 15 хвилин.

Повідомляється що Макрон запропонував провести саміт між Байденом і Путіним, а потім з усіма сторонами, «щоб обговорити безпеку та стратегічну стабільність у Європі», при цьому Байден і Путін «обидва прийняли принцип такого саміту».

Саміт підготують держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі, запланованої на цей четвер, 24 лютого. Макрон «працюватиме з усіма зацікавленими сторонами для підготовки змісту цих дискусій».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила в заяві, що «секретар Блінкен і міністр закордонних справ Лавров мають зустрітися пізніше цього тижня в Європі за умови, що Росія не продовжить військові дії. Президент Байден в принципі погодився на зустріч з президентом Путіним, знову ж таки, якщо вторгнення не станеться».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?