Франція, США, Росія: Макрон домовився про зустріч лідерів в Парижі

21 Feb, 2022 | |

Президент США Джо Байден і його російський колега Володимир Путін «в принципі» домовилися провести двосторонній саміт з наступною зустріччю з усіма зацікавленими сторонами щодо безпекової ситуації в Європі після того, як обидва лідери розмовляли з президентом Франції Еммануелем Макроном у неділю.

Але зустріч «можна провести лише за умови, що Росія не вторгнеться в Україну», – йдеться в повідомленні.

Макрон двічі розмовляв з Путіним у неділю, перший раз – годину 40 хвилин, а другий – годину, оскільки західні лідери намагаються деескалувати кризу, спричинену розміщенням понад 100 000 російських військових біля кордонів України. Другий дзвінок Макрона з Путіним відбувся після того, як президент Франції розмовляв з Байденом близько 15 хвилин.

Повідомляється що Макрон запропонував провести саміт між Байденом і Путіним, а потім з усіма сторонами, «щоб обговорити безпеку та стратегічну стабільність у Європі», при цьому Байден і Путін «обидва прийняли принцип такого саміту».

Саміт підготують держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі, запланованої на цей четвер, 24 лютого. Макрон «працюватиме з усіма зацікавленими сторонами для підготовки змісту цих дискусій».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила в заяві, що «секретар Блінкен і міністр закордонних справ Лавров мають зустрітися пізніше цього тижня в Європі за умови, що Росія не продовжить військові дії. Президент Байден в принципі погодився на зустріч з президентом Путіним, знову ж таки, якщо вторгнення не станеться».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.