Греція: заарештовано заступника лідера неонацистської групи "Золотий світанок"

02 Jul, 2021 | |

Поліція Греції в четвер заарештувала заступника лідера неонацистської групи "Золотий світанок" (Golden Dawn), який ухилявся від правосуддя. В жовтні 2020року його засудили до 13 років ув'язнення.

Христос Паппас (Christos Pappas) був у розшуку, після вироку суду по понад 50 учасникам "Золотого світанку" за звинуваченнями, включаючи керування злочинною організацією, вбивства, напади та незаконне володіння зброєю.

Засуджений до в'язниці за головну роль у керуванні організацією, 59-річний Паппас був заарештований у будинку в афінському районі Зографу.

У заяві поліції йдеться про те, що Паппаса в п'ятницю доставлять до прокурора.

Також заарештовано 52-річну жінку, яка нібито ховала його у своєму будинку, йдеться у повідомленні поліції.

Колишній власник магазину меблів, чий батько генерал-лейтенант був частиною армійського перевороту 1967 року, який встановив семирічну диктатуру в Греції, Паппас вважався провідним ідеологом «Золотого світанку».

Він є відомим шанувальником італійського диктатора Беніто Муссоліні та колекціонером фашистських пам'яток.

Паппас був останнім членом «Золотого вітанку», який ухилився від правосуддя, після того, як один з лідерів Іоанніс Лагос (Ioannis Lagos), член Європарламенту, був екстрадований з Бельгії в травні.

Паппас також уникнув арешту в 2013 році, коли верхівку «Золотого світанку» було арештовано після вбивства антифашистського репера Павлоса Фіссаса - злочину, який призвів до заборони організації.

На той час поліція, яка обшукувала будинок Паппаса, виявила прапори зі свастикою, два шоломи німецької армії та пляшки з зображеннями Беніто Муссоліні.

Судовий процес «Золотого світанку», розпочався у 2015 році, і він був один із найзначніших в політичній історії Греції.

Прокурори розповіли, як "Золотий світанок" організовував ополченців, які бродили по вулицях, часто озброєні ломами та ножами та здійснювали напади на емігрантів

Інші злочини, пов’язані з цією групою, включають вбивство пакистанського мігранта та побиття чотирьох єгипетських рибалок у 2012 році та групи  учасників комуністичних профспілок у 2013 році.

Засновник організації та довгостроковий керівник Нікос Міхалоліакос також був засуджений до понад 13 років ув'язнення разом з кількома іншими старшими членами партії.

В той же час партія "Золотий світанок" отримала 18 місць у парламенті в 2012 році.

На піку своєї слави у 2013 році партія, згідно опитувань, мала 10 відсотків підтримки, що робило її третьою за популярністю партією в Греції.

Їх вплив почав зменшуватися, коли злочинна діяльність групи виявилася в процесі свідчень.

Партія не змогла завоювати жодного місця на останніх парламентських виборах у 2019 році.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.