КНР: відкрито першу військову базу за кордоном

01 Aug, 2017 | |

1 серпня КНР офіційно відкрила свою першу закордонну військову базу - на території східно-африканської держави Республіка Джибуті. Військовослужбовці Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) провели офіційну церемонію відкриття з підняттям прапору та парадом. Урочиста подія збіглась з 90-ю річницею заснування НВАК.

Відбувся військовий парад, в якому взяли участь військові що прибули на базу.

Пекін офіційно називає свою першу військову базу за кордоном як об'єкт матеріально-технічного забезпечення. У день відкриття на базі побували заступник командувача ВМС НВАК віце-адмірал Тянь Джун і міністр оборони Джибуті.

У повідомленні китайського радіо відзначається, що база в Африці дозволить Китаю краще підтримувати своє патрулювання у водах біля берегів Сомалі та Йемену, а також виконувати міжнародні гуманітарні зобов'язання.

В середині липня Китай направив в Джибуті кораблі з військовими для розгортання бази. 

Китай почав будівництво бази матеріально-технічного забезпечення в Джібуті в минулому році. Зокрема, вона буде використовуватися для поповнення запасів суден військово-морського флоту, що беруть участь в миротворчих і гуманітарних місіях біля берегів Ємену та Сомалі.

Джибуті - держава, розташоване на східному узбережжі континенту розташована на вході в Червоне море, що веде до Суецького каналу, затиснута між Еритреєю, Ефіопією і Сомалі. Займає стратегічне положення на перетині найважливіших морських торговельних шляхів.

Там також знаходяться американська, японська та французька бази.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: