Мінськ: активні протести тривають

31 Aug, 2020 | |

30 серпня у Мінську та інших білоруських містах відбулись акції протесту, які назвали маршем миру та незалежності. На вулиці вийшли щонайменше десятки тисяч людей.

За даними ЗМІ, в центрі столиці затримали кілька десятків людей. Серед затриманих є журналісти. Загалом влада повідомила про понад сто затриманих у країні.

На численних відео видно, що протестувальники намагаються не дозволити затримувати своїх, тож виникали сутички.

Багатотисячний натовп знову приходив до палацу Лукашенка, а той вкотре позував перед фотокамерами з автоматом в руках.

Зранку центр Мінська зайняли військові і співробітники служб безпеки, які встановлювали загородження. По місту їздять колони військової бронетехніки з гарматами та стволами, з яких прибрали захисні чохли.

На Площі Незалежності стоять автозаки, водомети, машини швидкої допомоги. Чотири центральні станції мінського метро закривали на вхід і вихід.

Знову повідомляється про серйозні проблеми з мобільним інтернетом. Оператори кажуть про вказівку влади зменшити швидкість мобільного інтернету.

Незважаючи на це, колони з десятками тисяч протестуючих прийшли до центру міста. Демонстранти з прапорами скандували "Жыве Беларусь!", їм сигналили машини.

Невдовзі кілька тисяч людей опинилися заблокованими ОМОНом на проспекті Незалежності. Жінки-протестувальниці лягли на землю перед рядом ОМОНу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?