Сенегал, Замбія: конфлікт триває
Війська із Сенегалу та інших країн Західної Африки увійшли в Гамбію після того, як сплив кінцевий термін, після якого президент країни Джамме мав відмовитися від влади.
Переможець виборів Адама Барроу, який лишається в Сенегалі, заявив, що не повернеться в Гамбію, поки військова операція не закінчиться.
Погрозу з боку ЕКОВАС усунути пана Джамме з посади силою підтримали усі 15 членів Ради Безпеки ООН, які, втім, наголосили, що пріоритетом має бути політичне вирішення кризи.
У грудні Джамме, який правив Гамбією з 1994 року, несподівано програв чергові вибори президента. Його кандидатуру підтримали близько 36,7% виборців, а за його конкурента Барроу проголосували 45,5%.
Спочатку Джамме визнав свою поразку, але потім все ж оскаржив підсумки голосування. Позов, в якому він заявляє про численні порушення на голосуванні, суд розгляне навесні.
У зв'язку з цим термін повноважень Джамме продовжили на три місяці. Барроу і ЕКОВАС відмовилися визнати законність такого кроку, після чого Сенегал і Нігерія почали стягувати до кордону Гамбії війська, а з самої країни почали евакуювати туристів.
Через напругу, яка триває вже кілька тижнів, тисячі жителів країни виїхали в Сенегал, а туристи - переважно європейці - перервали відпочинок і повернулися додому.
У середу сенегальська армія поставила Джамме ультиматум, погрожуючи вторгненням в країну, якщо в ніч на 19 січня він не покине посаду. Джамме проігнорував ультиматум і далі наполягає на своїй легітимності.
Проте негайного вторгнення з боку Сенегалу не було, оскільки не було рішення Ради Безпеки ООН. Тепер же сенегальська армія почала діяти.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.