SpaceX: вдруге запущено надважку ракету Falcon Heavy, на орбіту виведено супутник зв'язку ArabSat

12 Apr, 2019 | |

Американська космічна компанія SpaceX в ніч на 12 квітня здійснила успішний запуск ракети-носія надважкого класу Falcon Heavy, яка вивела на орбіту телекомунікаційний супутник ArabSat 6A на замовлення супутникового оператора ArabSat (Саудівська Аравія). Цей політ став другим для Falcon Heavy і першим комерційним - попередній запуск ракети був випробувальним.

Супутник, маса якого становить 6 тонн, повинен буде забезпечити телевізійний та радіосигнали, а також доступ в інтернет і супутниковий зв'язок для клієнтів ArabSat на Близькому Сході, в Африці та Європі.

Ракета стартувала 12 квітня з майданчика розташованого в Космічному центрі імені Джона Кеннеді у Флориді. Через 8 хвилин після старту два бічних прискорювача зробили синхронну посадку в спеціальній зоні на базі ВПС США на мисі Канаверал. Для обох прискорювачів, які представляють собою дещо модифіковані перші щаблі ракети-носія Falcon 9, цей політ став першим. Компанія планує використовувати їх для наступного пуску Falcon Heavy.

Центральний блок першого ступеня Falcon Heavy здійснив посадку на плавучу платформу в Атлантичному океані через 10 хвилин після запуску ракети, а ще через 24 хвилини супутник ArabSat 6A, зібраний корпорацією Lockheed Martin, був виведений на розрахункову орбіту.
Пізніше засновник SpaceX Ілон Маск написав у своєму Твітері, що компанії вдалося повернути на Землю обидві половини обтічника Falcon Heavy. Як і розгінні блоки, вони будуть використані повторно.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?