Швеція має більше витрачати на оборону та збільшувати кількість призовників

27 Apr, 2024 | |
Sweeden NATO

Законодавці рекомендують, що Швеція повинна збільшити витрати на оборону та кількість призовників. 

Шведський парламентський комітет у п'ятницю, 26 квітня, рекомендував збільшити річний військовий бюджет країни майже на 54 мільярди крон (5 мільярдів доларів) до 2030 року для посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості призовників.

Скандинавська країна приєдналася до альянсу НАТО в березні, відійшовши від багаторічної політики нейтралітету після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Доповідь Комітету з оборони, до складу якого входять представники восьми політичних партій, представлених у шведському парламенті, зазначає, що членство в НАТО та серйозна безпекова ситуація потребують вищих амбіцій.

"Не можна виключати збройного нападу на Швецію або наших союзників", - йдеться у звіті комісії під назвою "Сильний обороноздатний, Швеція як союзник".

Згідно з майже триста сторінковим звітом, Швеція повинна розширити свою протиповітряну оборону для протидії загрозам від безпілотних літальних апаратів, закупити більше різноманітних ракет, а також збільшити чисельність військово-морського флоту. Комітет запропонував також поступово збільшувати кількість призовників до 12 000 до 2032 року, в той час як зараз у Швеції є близько 8 000 призовників.

Ця рекомендація відповідає крокам, які вже зробили два скандинавські сусіди, давні члени НАТО. Норвегія раніше цього місяця оголосила про поступове збільшення чисельності призовників з 9 000 до 13 500 до 2036 року. Данія, у свою чергу, минулого місяця повідомила про намір збільшити кількість молодих людей, які служать у війську, розширивши призов на жінок та подовживши термін служби з чотирьох до одинадцяти місяців.
Шведське новинне агентство TT цитує міністра оборони Пола Йонсона, який зазначив, що пропозиція комітету з оборони є "необхідною в контексті серйозної ситуації у світовій політиці безпеки".

Поточний військовий бюджет Швеції на 2024 рік складає приблизно 119 мільярдів крон (11 мільярдів доларів).

Трипартійна коаліція правоцентристів на чолі з прем'єр-міністром Ульфом Крістерссоном, швидше за все, слідуватиме більшості рекомендацій комісії, викладених у звіті, представленому Комітетом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У