Індія: прем'єр-міністр Моді підтвердив участь у самітах G-7 та саміті миру

20 May, 2024 | |

Прем'єр-міністр Моді підтвердив зобов'язання Індії брати участь у важливих самітах, спрямованих на просування глобального порядку денного миру, безпеки та розвитку. Він зробив цю заяву, посилаючись на запрошення взяти участь як у зустрічі G-7, так і на майбутньому саміті миру  наступного місяця.

Прем'єр-міністр сказав, що Індія «резонуватиме з голосом Глобального Півдня» на цих самітах, щоб сформувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину, і процвітаючого та мирного світу.

"Рівень участі буде фактором часу, логістики та паралельних зобов'язань", - сказав Моді у відповідь на запитання про те, чи буде він присутній на двох багатосторонніх зустрічах.

Італія прийматиме саміт G-7 з 13 по 15 червня, а саміт миру в Україні пройде у Швейцарії з 15 по 16 червня. Моді сказав, що запрошення, надіслані Індії взяти участь у самітах, є визнанням її важливості та внеску в міжнародні справи.

"Це відображає потужну глобальну взаємодію, яку ми маємо відповідно до нашої філософії Васудхайва Кутумбакам (світ – одна сім'я)", – сказав прем'єр-міністр. "Індія братиме участь у всіх важливих самітах, які просувають порядок денний глобального миру, безпеки та розвитку", - сказав Моді.

У червні заплановані мирні переговори щодо України, на яких Київ прагнув від Індії відігравати конструктивну роль у відносинах з Росією. Раніше в березні, коли міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Нью-Делі, він зустрівся зі своїм індійським колегою доктором С. Джайшанкаром і закликав його взяти участь у саміті, на який Москва не була запрошена. Після зустрічі Кулеба заявив: "Ми приділили особливу увагу формулі миру". «У Нью-Делі провів щирі та всебічні розмови з @DrSJaishankar про українсько-індійські двосторонні відносини, ситуацію в наших регіонах та глобальну безпеку. Ми приділили особливу увагу формулі миру та наступним крокам на шляху її реалізації", - сказав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: