Індія: прем'єр-міністр Моді підтвердив участь у самітах G-7 та саміті миру
Прем'єр-міністр Моді підтвердив зобов'язання Індії брати участь у важливих самітах, спрямованих на просування глобального порядку денного миру, безпеки та розвитку. Він зробив цю заяву, посилаючись на запрошення взяти участь як у зустрічі G-7, так і на майбутньому саміті миру наступного місяця.
Прем'єр-міністр сказав, що Індія «резонуватиме з голосом Глобального Півдня» на цих самітах, щоб сформувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину, і процвітаючого та мирного світу.
"Рівень участі буде фактором часу, логістики та паралельних зобов'язань", - сказав Моді у відповідь на запитання про те, чи буде він присутній на двох багатосторонніх зустрічах.
Італія прийматиме саміт G-7 з 13 по 15 червня, а саміт миру в Україні пройде у Швейцарії з 15 по 16 червня. Моді сказав, що запрошення, надіслані Індії взяти участь у самітах, є визнанням її важливості та внеску в міжнародні справи.
"Це відображає потужну глобальну взаємодію, яку ми маємо відповідно до нашої філософії Васудхайва Кутумбакам (світ – одна сім'я)", – сказав прем'єр-міністр. "Індія братиме участь у всіх важливих самітах, які просувають порядок денний глобального миру, безпеки та розвитку", - сказав Моді.
У червні заплановані мирні переговори щодо України, на яких Київ прагнув від Індії відігравати конструктивну роль у відносинах з Росією. Раніше в березні, коли міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Нью-Делі, він зустрівся зі своїм індійським колегою доктором С. Джайшанкаром і закликав його взяти участь у саміті, на який Москва не була запрошена. Після зустрічі Кулеба заявив: "Ми приділили особливу увагу формулі миру". «У Нью-Делі провів щирі та всебічні розмови з @DrSJaishankar про українсько-індійські двосторонні відносини, ситуацію в наших регіонах та глобальну безпеку. Ми приділили особливу увагу формулі миру та наступним крокам на шляху її реалізації", - сказав він.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У