Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції,
Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Пане Карле, що Ви можете сказати про причетність «Газпрому» до фінансування в Європі антисланцевої кампанії.
-Це на сто відсотків є неправдою і повною брехнею. Натомість правдою є те, що всі дослідницькі звіти, у яких говориться, що видобуток сланцевого газу є безпечним, повністю профінансовані компаніями, які займаються цим видобутком.
Я із впевненістю стверджую, що «Газпром» тут ні до чого тому, що під час роботи над текстом Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу, я зі своїми колегами зустрічався з представниками організацій, які проводять антисланцеві кампанії, у 23 країнах ЄС. Всі ці організації були надзвичайно бідними.
Ми допомогли їм профінансувати зйомки освітнього ролика у рамках цієї кампанії, бо вони не могли цього зробити, навіть об’єднавши всі свої зусилля.
У Швеції, наприклад, така організація має трошки грошей, але тільки тому, що земля, на якій хотіли пробурити перші свердловини для розвідки сланцевого газу, виявилася власністю місцевого герцога. Він зовсім не зрадів такому факту і профінансував антисланцеву кампанію, щоб врятувати свою землю.
Так що повірте, організації, які борються проти розгортання видобутку сланцевого газу в Європі – надзвичайно бідні, з обмеженими фінансовими ресурсами.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Тріумф Зеленського
Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.