Україна, Росія: Вашингтон не бачить відведення військ

17 Feb, 2022 | |

Твердження Росії про відведення військ від кордону України є "фальшивим", сказав високопоставлений представник США. За його словами, в останні дні на кордон прибули додаткові 7 тисяч військовослужбовців.

Було заявлено, що Росія може почати використовувати "фальшивий" привід для вторгнення в Україну "в будь-який момент".

"Росія має здійснити реальні кроки назустріч деескалації", погодились американський президент Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонного дзвінка в середу, згідно з німецьким викладом розмови.

Росія, яка постійно заперечує плани вдертися в Україну попри те, що зібрала на кордоні понад 100 тисяч військ, називає занепокоєння Заходу загрозою вторгнення "істерією".

У середу російське міністерство оборони опублікувало відео, на якому видно, як танки нібито покидають Крим, анексований Росією у 2014 році.

Але, згідно зі словами високопоставленого чиновника Білого дому, тисячі нових військ прибули в це місце за останній час, а деякі з них і в цю ж середу.

Представник США поставив під сумнів твердження Росії про те, що "вона відводила війська від кордону з Україною"

"Ця заява прикувала до них багато уваги як тут, так і в усьому світі. Але тепер ми знаємо, що вона була фальшивою", - сказав чиновник.

У НАТО теж не бачать ознак зменшення присутності російських військ на українських кордонах.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про обережний оптимізм у зв'язку з заявами Росії про готовність до продовження діалогу, але, за його словами, ознак деескалації на місцях поки що немає.

Столтенберг також сказав, що загроза з боку Росії стає "новою нормою". Виступаючи на саміті міністрів оборони країн-членів НАТО у Брюсселі, він заявив, що альянс міркує над тим, щоб створити нові бойові групи у Центральній та Південно-Східній Європі.

МЗС Росії заявило, що його "більше не цікавлять" заяви Столтенберга.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.