CША: країнам Перської затоки буде надано військовий захист
США обіцяють захищати арабські країни в разі нападу на них, заявив Барак Обама після саміту Ради співробітництва арабських країн Перської затоки. До Ради входять Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ, Оман і Саудівська Аравія.
На саміті, що проходив у заміській резиденції президента США в Кемп-Девіді, Обама дав зрозуміти, що його країна розгляне можливість використання військової сили, щоб допомогти союзникам.
Президент США також пообіцяв лідерам країн Перської затоки військову співпрацю у багатьох сферах.
Зокрема, за його словами, Вашингтон надасть технічну допомогу країнам затоки в створенні регіональної протиракетної системи, прискорить передачу озброєнь, займеться підготовкою спецназу і прикордонних військ.
Обама переконував союзників у своїй відданості на фоні прагнення США укласти угоду з Іраном з ядерної проблеми, яка турбує арабських лідерів, які вважають, що в результаті в Ірану буде більше можливостей для дестабілізації ситуації на Близькому Сході.
Президент США спробував запевнити арабських лідерів, що це не так, і що ядерна угода з Іраном не є загрозою країнам Перської затоки.
Саміт можна вважати успіхом для Барака Обами, оскільки в результаті арабські лідери, які зібралися в Кемп-Девіді, в спільній заяві наголосили, що угода з Іраном відповідатиме інтересам безпеки країн Перської затоки.
Угода з Іраном
Минулого тижня сенат США схвалив законопроект, який дає конгресу право протягом 30 діб переглядати угоди щодо ядерної програми Ірану і забороняє президенту скасовувати санкції проти Тегерана без узгодження із законодавцями.
Голосуванню передували тривалі дискусії з президентом Обамою.
Ухвалене рішення стало результатом компромісу між законодавцями, які вважали, що їх відсторонили від участі в переговорному процесі, і Бараком Обамою, який вважав, що втручання конгресменів буде перешкоджати укладанню угоди з Іраном.
Тепер законопроект винесуть на розгляд до Палати представників, де, як очікується, він не зустріне заперечень - особливо після публічної підтримки країн Перської затоки в Кемп-Девіді.
США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.