Іранські безпілотники не покинуть небо України

09 Jun, 2024

Повномасштабна російсько-українська війна, що триває уже понад два роки, безумовно, зачіпає інтереси не лише воюючих сторін, а й союзників та партнерів по обидва боки лінії фронту. Якщо ж Україну підтримує більша частина цивілізованого світу (переважаючий відсоток західних демократій), а також значна кількість країн Глобального Півдня, то відданість Росії незмінно виказує невелика група держав-вигнанців, що перебувають під економічними санкціями та шукають покровительства подібних авторитарних режимів. Однією з таких держав є Ісламська республіка Іран.

Tags: ІранРосія
Іран, Катар: відносини поглиблюються admin 21 Feb, 2022

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

ІранКатарядерна безпека

Іран: продовжуються слухання у справі збиття літака МАУ

23 Nov, 2021

Іранські державні ЗМІ у понеділок опублікували фотографії судового процесу, який розглядає збиття українського пасажирського літака у 2020 році воєнізованою Революційною гвардією країни, повідомляє АP.

Інформаційне агентство Mizan, показало фотографії внутрішньої частини зали військового суду, де щонайменше один чоловік і жінка тримають фотографії, які ідентифіковані як жертви збиття рейсу авіакомпанії Міжнародні авіалінії України № PS752. У результаті ракетних ударів загинули всі 176 людей на борту літака 3 січня 2020 року.

Tags: Іран

Іран: Бушерська АЕС відновила роботу

06 Jul, 2021

Єдина атомна електростанція в Ірані повернулася до експлуатації, заявив її директор у понеділок, через два тижні після її зупинки.

"Технічна несправність усунена", і виробництво електроенергії відновилося з неділі, повідомив іранському агентство "Isna" Махмуд Джафарі, заступник Іранської організації з атомної енергії (OIEA).

Іран, США: Тегеран видав дозвіл на арешт Президента США

30 Jun, 2020

Влада Ірану видала санкцію на арешт президента США Дональда Трампа і ще 35 осіб, яких звинувачують у причетності до вбивства генерала Касема Сулеймані.

Про це повідомив прокурор Тегерана Алі аль-Касі Мехр.

Іранська влада звернулася з відповідною заявою в Інтерпол та попросила міжнародну поліцейську організацію дати їм "червоний статус".

Tags: ІранСША

ООН: Росію та Китай чекає ізоляція

26 Jun, 2020

Росію та Китай чекає ізоляція в ООН, якщо вони продовжать блокувати в Радбезі проекти резолюції США про ембарго зброї для Ірану. Про це заявив спецпредставник США по Ірану Брайан Хук.

Він підкреслив, що між Москвою і Пекіном та міжнародним співтовариством наростають суперечності.

«Росія і Китай були ізольовані в МАГАТЕ, а тепер будуть ізольовані і в Раді Безпеки ООН, якщо продовжать шлях антиутопії», - заявив Хук.

Конфлікт на Близькому Сході: роль Євросоюзу

25 Feb, 2020

Європейський Союз уважно слідкує за розвитком ситуації в регіоні Близького Сходу, для якого важливо знайти шляхи його врегулювання, оскільки він несе пряму загрозу європейському континенту: збільшення насилля в регіоні, тероризм, проблема біженців та незаконного захоплення тимчасово окупованих територій.

Tags: ІракІранЄССША

Facebook Inc: видалила облікові записи повязані з Іраном, Росією, Македонією та Косово

26 Mar, 2019

Facebook Inc заявила у вівторок, що видалила облікові записи повязані з Іраном, Росією, Македонією та Косово, посилаючись на те, що вони виступають "скоординованою неавтентичною поведінкою".

Всього було видалено 2632 сторінки, групи та облікові записи з Facebook та Instagram, пов'язаних з вищезазначеними країнами.

513 з цих облікових записів були пов'язані з Іраном, тоді як 1907 були пов'язані з Росією, повідомляє Facebook.

Згідно з заявою, облікові записи пов'язані з Росією, здебільшого були вилучені за розповсюдження спаму.

ЄС – Іран: куди спрямовані відносини?

EU – Iran: the state of cooperation
14 Jul, 2017

This is well known fact that Iran possesses significant volumes of the deposits of the natural gas and oil. After lifting serious restrictive measures imposed on Iran by the European Union and the US more than twenty years ago, now this country begins recovering and slowly winning its own place on the European oil and gas market. It brings some very concrete threats for Russian energy companies.

Ірані: Роухані перемагає на виборах президента

20 May, 2017

Чинний президент Ірану Хасан Роухані перемагає на чергових президентських виборах. Такий результат був отриманий після підрахунку 37 млн ​​голосів.

Як передає Reuters, Роухані набрав 21,6 млн голосів, 14 млн голосів отримав Ібрагім Раїсі, що складає 38 відсотків голосів виборців.

Ультраконсервативний Ібрагім Раісі  обіцяв розбудову економіки та збільшення виплат бідним. Раісі вважають близькою фігурою до верховного лідера Ірану Аятоли Алі Хаменеї, який утримався від підтримки будь-якого з кандидатів.