США, Японія: лідери домовились проводити скоординовану політику

26 Aug, 2015 | |

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе і президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама домовилися продовжити тісно координувати свою політику щодо Північної Кореї, а також у зв'язку з нестабільністю на світових фондових ринках.

У середу з 9:30 ранку за японським часом за ініціативою американської сторони відбулася телефонна бесіда лідерів двох країн, яка тривала приблизно 40 хвилин.

Абе і Обама вітали досягнення Північною і Південною Кореєю домовленості про заходи по ослабленню напруженості в міжкорейських відносинах.

Лідери Японії і США домовилися координувати свій підхід до вирішення загальносвітових питань. У їх числі різке падіння фондових ринків по всьому світу, викликане занепокоєнням про можливе уповільнення економіки Китаю.

Барак Обама також торкнувся питання висловлюваних припущень про стеження розвідувальної служби США за японським урядом і бізнесом. Він вибачився за заподіяні незручності і повідомив Абе про те, що уряд США не робить ніяких дій, здатних підірвати довіру у двосторонніх відносинах.

Сіндзо Абе заявив, що якщо факт шпигунства мав місце, це могло завдати шкоди двостороннім відносинам, зазначивши, що у нього не було іншого вибору, окрім як висловити серйозну стурбованість.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?