Туреччина, Болгарія: досягнуто домовленості про запуск газопроводу

21 Mar, 2012 | |

Відповідно до домовленостей, досягнутих 20 березня 2012 року між Прем’єр-міністром Туреччини Ресетом ЕРДОГАНОМ та Прем’єр-міністром Болгарії Бойко БОРІСОВИМ, каспійський та азербайджанський природний газ буде постачатися через північно-західну частину Туреччини до Болгарії.

Оформлення угоди про транзит газу з каспійського регіону буде завершено у травні поточного року.

У цьому контексті Туреччина проводить активні переговори з російською стороною щодо окремих аспектів реалізації цього проекту, зокрема мінімізації можливої негативної реакції з боку Росії на цей проект.

Збільшення на європейському енергетичному ринку обсягів природного газу з регіону Каспію позитивно позначиться на складних відносинах між Україною та Росією в енергетичній сфері. Зокрема, плани української сторони по закупці на європейському ринку газу, альтернативного російському, покращує переговірні позиції України щодо зниження Газпромом нинішньої високої ціни на цей вид палива.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.