Туреччина, Болгарія: досягнуто домовленості про запуск газопроводу

21 Mar, 2012 | |

Відповідно до домовленостей, досягнутих 20 березня 2012 року між Прем’єр-міністром Туреччини Ресетом ЕРДОГАНОМ та Прем’єр-міністром Болгарії Бойко БОРІСОВИМ, каспійський та азербайджанський природний газ буде постачатися через північно-західну частину Туреччини до Болгарії.

Оформлення угоди про транзит газу з каспійського регіону буде завершено у травні поточного року.

У цьому контексті Туреччина проводить активні переговори з російською стороною щодо окремих аспектів реалізації цього проекту, зокрема мінімізації можливої негативної реакції з боку Росії на цей проект.

Збільшення на європейському енергетичному ринку обсягів природного газу з регіону Каспію позитивно позначиться на складних відносинах між Україною та Росією в енергетичній сфері. Зокрема, плани української сторони по закупці на європейському ринку газу, альтернативного російському, покращує переговірні позиції України щодо зниження Газпромом нинішньої високої ціни на цей вид палива.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?