Китай, Тайвань: планується зустріч президентів вперше з 1949року

05 Nov, 2015 | |

Президент Тайваню Ма Інцзю заявив що в суботу в Сингапурі відбудуться перемовини з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.  Це будуть перші перговори між лідерами двох сторін після громадянської війни в Китаї, що закінчилась в 1949 році. 

На прес-конференції в президентському кабінеті в Тайбеї в четвер, президент Тайваню Ма Інцзю заявиви що зустріч буде історичною віхою в історії двох країн. Він сказав, що переговори спрямовані на підтримку миру і стабільності.

Також він додав, що переговори будуть першим кроком у нормалізації відносин між лідерами і висловив сподівання, що вони створять механізм для подальшого спілкування лідерів.

Спостерігачі кажуть, що Ма Інцзю хоче показати, що він на рівних з Сі Цзіньпіном і продемонструвати позитивний результат зусиль його уряду, спрямованих на зміцнення зв'язків з Китаєм.

Але  найбільша опозиційна партія Тайваню, Демократична прогресивна партія, розкритикувала переговори, заявивши, що процес, який привів до зустрічі з Сі Цзіньпіном не достатньо  прозорий.

Деякі критики кажуть, що суботні перемовини, спрямовані на відновлення суспільної підтримки про-націоналістичної партії Китаю та її лідера Ма Інцзю напередодні президентських виборів у січні 2016року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.