Росія: президент дозволи не визнавати рішень міжнародних судів

15 Dec, 2015 | |

 Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який дозволяє Конституційному суду визнавати нездійсненними рішення міжнародних судів, насамперед Європейського суду з прав людини, якщо їхні рішення суперечать російській конституції.

Закон вносить зміни до Федерального закону "Про Конституційний суд РФ". Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.
Тепер Конституційний суд отримав право цілком і частково відкидати рішення ЄСПЛ.

За задумом авторів, проект повинен "забезпечити правовий суверенітет" Росії і "протистояти тенденційним рішенням" міжнародних судів.
Раніше в міністерстві юстиції Росії заявляли, що вважають передчасним виконання постанови ЄСПЛ, за якою Росія повинна виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа 1,86 млрд доларів.

Tags: Росія
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.