США, Норвегія: на півночі Норвегії в м.Варде до 2020 року буде введена в дію нова американська радіолокаційна станція

30 Mar, 2016 | |

На півночі Норвегії в м.Варде до 2020 року буде введена в дію нова американська радіолокаційна станція, призначена для стеження за балістичними ракетами і космічними об'єктами. Про це повідомляє норвезька телерадіокомпанія NRK з посиланням на джерело в розвідувальних службах.

Будівельні роботи почнуться не пізніше літа 2017 року з прицілом на те, щоб здати станцію протягом трьох років. Це випливає з доповіді голови військової розвідки Норвегії генерал-лейтенанта Мортена Хага Лунді.

Нова станція буде працювати на майданчику в Варде спільно з уже діючою станцією Globus II (AN / FPS-129 Have Stare), запущеної в 2001 році.

В бюджеті США закладено близько одного мільярда на модернізацію станції Globus II.

Офіційним завданням радіолокаційного комплексу в Варде є відстеження космічного сміття. Однак експерти вказують, що цей об'єкт, розташований поблизу від проекції ймовірних траєкторій ракет, що стартують з європейських районів Росії (включаючи бази Північного флоту), є одним з ключових ланок у американській системі попередження про можливий ракетно-ядерний удар.

Варде це Норвежське місто, найбільш східне місто Західної Європи, розташоване в декількох хвилинах їзди до кордону з Росією. Мер міста Варде Роберт Йенсен  не боїться, що Варде може стати ще більш привабливим для Росії в будь-якому військовому конфлікті.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.