Британія, США: американці закликають Британію не виходити з ЄС

10 May, 2016 | |

Британія втратить свій міжнародний вплив, якщо вийде з Євросоюзу, написали в листі Times 13 колишніх високопосадовців США.

Екс-держсекретарі, міністри оборони та радники з національної безпеки підкреслюють, що Британії не варто сподіватися на те, що особливі відносини зі Сполученими Штатами компенсують їй втрату Євросоюзу.

Серед авторів листа - колишні держсекретарі Мадлен Олбрайт і Джордж Шульц, а також екс-глава ЦРУ і колишній міністр оборони Леон Пенетта.

За їхніми словами, США потрібна сильна Європа, а вихід Британії з ЄС послабить як саму країну, так і союз в цілому.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.