Рік, що минає: деякі підсумки від світових медіа
У 2016 році ліберальний світ зазнав поразки через Brexit (рішення Бритнаії залишити лави Європейського Союзу), перемогу Дональда Трампа під час президентської кампанії в США, розгортання масштабної трагедії в Сирії, поширення "неліберальної демократії" в Угорщині та Польщі, а також подій в Туреччині після провальної спроби перевороту, які сприяли зближенню Росії і Туреччини з одночасним дрейфуванням офіційної Анкари подалі від Європи і євро Атлантики.
Колишній держсекретар США Г.Кіссінджер має стати посередником між Д.Трампом і В.Путіним та розробить план нормалізації відносин між Вашингтоном та Москвою, згідно з яким Росія має гарантувати безпеку на сході України, а Захід не буде наполягати на поверненні Криму Україні.
Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.