США: національна розвідка не причетна до витоку інформації

12 Jan, 2017 | |

Національна розвідка США не причетна до витоку інформації про те, що "російські агенти" нібито зібрали компромат на Дональда Трампа. Про це заявив директор служби Джеймс Клеппер після того, як обраний президент США засудив спецслужби за поширення таких даних у пресі.

Керівник американської розвідки зустрівся з Дональдом Трампом напередодні, після прес-конференції, на якій обраний президент США розкритикував спецслужби через "російський компромат".

"Я висловив серйозну занепокоєність через витоки, які з'являються у пресі", - сказано в заяві глави Джеймса Клеппера. За його словами, вони з паном Трампом дійшли згоди, що будь-які витоки "надзвичайно шкідливі" для національної безпеки.

Водночас голова розвідки запевнив, що документ про нібито компромат на Дональда Трампа, який потрапив у медіа, не був підготовлений американськими спецслужбами

"Я наголосив, що цей документ не є продуктам розвідки Сполучених Штатів і я не вірю, що витоки сталися звідкись з розвідки", - йдеться у заяві пана Клеппера.

Він також запевнив Дональда Трампа, що спецслужби "готові служити його адміністрації".

У вівторок увечері телекомпанія CNN повідомила, що минулої п'ятниці, коли розвідка представила обраному президенту США офіційну доповідь про причетність Росії до кібератак під час виборчої кампанії в США, йому також передали документи про те, що "російські агенти" мають компрометуючі дані на Трампа.

Пізніше видання BuzzFeed опублікувало файл, у якому, як заявили журналісти, містяться записки колишнього британського розвідника, зроблені для опонентів Трампа.

Виступаючи на прес-конференції у середу, Дональд Трамп заявив, що у нього не було ніяких компрометуючих зв'язків у Росії. BuzzFeed він назвав "купою сміття", а журналісту CNN не дав можливості поставити запитання, звинувативши у створенні "фальшивих новин".

Дональд Трамп також заявив, що витік у пресу стався зі спецслужб США.

"Я думаю, що це було ганебно. Ганебно, що спецслужби дозволили [поширювати] інформацію, яка виявилася такою брехливою і фальшивою", - наголосив він.

Раніше телекомпанія Fox повідомила з посиланням на високопоставлене джерело у перехідній команді Трампа, що в минулу п'ятницю спецслужби США не передавали обраному президенту ніяких документів, а лише в усній формі повідомили про циркулюючу інформацію щодо "російського компромату" на нього.

Таким чином розвідка прагнула попередити обраного президента про те, що ця інформація набула широкого поширення, йшлося у повідомленні Fox.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.