США: до Перської затоки рухається американський авіаносець

16 Jun, 2014 | |

 США повідомили, що відправляють у Перську затоку авіаносець, на випадок, якщо ситуація в Іраку, де ісламістські бойовики беруть під контроль все нові частини країни, загостриться ще більше.

Міністр оборони США Чак Хейгл наказав, аби авіаносець "Джордж Буш", який несе десятки винищувачів, був переміщений з Аравійського моря до Перської затоки.

Іран, тим часом, заявив, що може співпрацювати зі США для боротьби із сунітськими бойовиками в Іраку.

Ісламісти вже захопили кілька іракських міст і погрожують взяти Багдад.
Бойовики-суніти з угруповання "Ісламська держава Іраку і Леванту" вважають шиїтів, які становлять більшість в Іраку, "невірними".

Сили безпеки країни, підкріплені дедалі більшою кількістю шиїтів і курдів, як виглядає, стримують просування сунітів і вже відвоювали низку міст, які раніше захопили повстанці.

Президент США Барак Обама заявив, що йому потрібно кілька днів, аби вирішити, які заходи слід вжити щодо ситуації в Іраку. Однак він наголосив, що американські війська направлені не будуть.

Авіаносець "Джордж Буш" будуть супроводжувати ракетний крейсер USS Philippine Sea і ракетний есмінець Truxtun.

Державний секретар США Джон Керрі закликав політичних лідерів Іраку відкласти в бік свої розбіжності, аби подолати наступ ісламістів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь