Болгарія та Румунія – найбільш корумповані країни Євросоюзу
В кулуарах Європейського Союзу прийнято попереднє рішення про створення Спеціальної Програми, яка допоможе двом країнам-членам ЄС ефективно боротися із корупцію. Мова йде про Болгарію та Румунію, які з моменту приєднання до Євросоюзу у 2007 році не можуть подолати це явище.
Особливе занепокоєння Євросоюзу викликають дії Урядів Болгарії та Румунії, викликані проявами корупції на Східних кордонах цих двох держав. Зокрема, ступінь корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії є перешкодою для прийняття цих держав до Шенгенської зони.
Крім того, у групи глобальної розвідки Geostrategy є підстави вважати, що політичне керівництво в Болгарії та Румунії продовжує недостатньо прозоро та відповідально використовувати кошти Європейського Союзу. Саме за цих умов у 2008 році Європейський Союз вже призупиняв надання Болгарії фінансової допомоги у розмірі 220 мільйонів євро. Не виключається, що побідне рішення щодо цих двох держав може повторитися.
В умовах виникнення в єврозоні значних фінансових труднощів Брюссель особливо прискіпливо приймає рішення про фінансування різного роду програм для нових членів Євросоюзу. Високий рівень корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії гальмує прийняття Євросоюзом рішень про масштабне фінансування важливих проектів в цих державах.
Важливо зазначити, що одним з найбільш відповідальних реципієнтів допомоги Євросоюзу є сусідня з Україною Польща, яка демонструє високі темпи адаптації до норм та вимог ЄС.
Запуск Євросоюзом антикорупційної програми для Болгарії та Румунії може також стати корисним й для України, яка так само перебуває на перших місцях в міжнародних рейтингах щодо наявності корупції.
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.