Болгарія та Румунія – найбільш корумповані країни Євросоюзу

08 May, 2012 | |

В кулуарах Європейського Союзу прийнято попереднє рішення про створення Спеціальної Програми, яка допоможе двом країнам-членам ЄС ефективно боротися із корупцію. Мова йде про Болгарію та Румунію, які з моменту приєднання до Євросоюзу у 2007 році не можуть подолати це явище.

 

Особливе занепокоєння Євросоюзу викликають дії Урядів Болгарії та Румунії, викликані проявами корупції на Східних кордонах цих двох держав. Зокрема, ступінь корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії є перешкодою для прийняття цих держав до Шенгенської зони.

 

Крім того, у групи глобальної розвідки Geostrategy є підстави вважати, що політичне керівництво в Болгарії та Румунії продовжує недостатньо прозоро та відповідально використовувати кошти Європейського Союзу. Саме за цих умов у 2008 році Європейський Союз вже призупиняв надання Болгарії фінансової допомоги у розмірі 220 мільйонів євро. Не виключається, що побідне рішення щодо цих двох держав може повторитися.

 

В умовах виникнення в єврозоні значних фінансових труднощів Брюссель особливо прискіпливо приймає рішення про фінансування різного роду програм для нових членів Євросоюзу. Високий рівень корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії гальмує прийняття Євросоюзом рішень про масштабне фінансування важливих проектів в цих державах.

 

Важливо зазначити, що одним з найбільш відповідальних реципієнтів допомоги Євросоюзу є сусідня з Україною Польща, яка демонструє високі темпи адаптації до норм та вимог ЄС.

 

Запуск Євросоюзом антикорупційної програми для Болгарії та Румунії може також стати корисним й для України, яка так само перебуває на перших місцях в міжнародних рейтингах щодо наявності корупції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.