Болгарія та Румунія – найбільш корумповані країни Євросоюзу

08 May, 2012 | |

В кулуарах Європейського Союзу прийнято попереднє рішення про створення Спеціальної Програми, яка допоможе двом країнам-членам ЄС ефективно боротися із корупцію. Мова йде про Болгарію та Румунію, які з моменту приєднання до Євросоюзу у 2007 році не можуть подолати це явище.

 

Особливе занепокоєння Євросоюзу викликають дії Урядів Болгарії та Румунії, викликані проявами корупції на Східних кордонах цих двох держав. Зокрема, ступінь корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії є перешкодою для прийняття цих держав до Шенгенської зони.

 

Крім того, у групи глобальної розвідки Geostrategy є підстави вважати, що політичне керівництво в Болгарії та Румунії продовжує недостатньо прозоро та відповідально використовувати кошти Європейського Союзу. Саме за цих умов у 2008 році Європейський Союз вже призупиняв надання Болгарії фінансової допомоги у розмірі 220 мільйонів євро. Не виключається, що побідне рішення щодо цих двох держав може повторитися.

 

В умовах виникнення в єврозоні значних фінансових труднощів Брюссель особливо прискіпливо приймає рішення про фінансування різного роду програм для нових членів Євросоюзу. Високий рівень корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії гальмує прийняття Євросоюзом рішень про масштабне фінансування важливих проектів в цих державах.

 

Важливо зазначити, що одним з найбільш відповідальних реципієнтів допомоги Євросоюзу є сусідня з Україною Польща, яка демонструє високі темпи адаптації до норм та вимог ЄС.

 

Запуск Євросоюзом антикорупційної програми для Болгарії та Румунії може також стати корисним й для України, яка так само перебуває на перших місцях в міжнародних рейтингах щодо наявності корупції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.