США, Україна: очікується перегляд участі Вашингтону

31 May, 2017 | |

Адміністрація Дональда Трампа хоче переглянути свою участь у процесі мирного врегулювання в Україні, пише Washington Post.

За словами видання, адміністрація Трампа вирішила значно збільшити свою участь у врегулюванні ситуації в Україні, хоча лише в березні під час зустрічі з німецьким канцлером Ангелою Меркель Трамп нібито казав, що Україна - це зона відповідальності Європи, і США не буде занадто втручатися.

З точки зору держсекретаря США Рекса Тіллерсона, з України можна план Трампа покращити стосунки між США та Росією, вважає видання. Тіллерсон планує відновити мирні переговори на зразок тих, які проводила раніше адміністрація Обами, сподіваючись, що нові обличчя та обставини принесуть кращі результати, пише видання.

Звичайно, в адміністрації вистачає і скептиків, які вважають, що не варто робити будь-які кроки до покращення відносин з Росією на тлі розслідування щодо можливого впливу Росії на вибори в США. Але Трамп та Тіллерсон налаштовані рішуче, пише видання.

В свою чергу, в Європі схвально сприйняли цю ідею. Зокрема міністр іноземних справ Німеччини Сігмар Габріель заявив, що високо цінує такі наміри США, відзначає Washington Post.

За словами видання, Тіллерсон розмірковує про призначення спеціального посланника, який би відновив дипломатичний канал з кремлівським радником Владиславом Сурковим.

Адже саме через такий канал певного прогресу досягла Вікторія Нуланд з адміністрації Обами, нагадує видання.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.