США, Україна: очікується перегляд участі Вашингтону

31 May, 2017 | |

Адміністрація Дональда Трампа хоче переглянути свою участь у процесі мирного врегулювання в Україні, пише Washington Post.

За словами видання, адміністрація Трампа вирішила значно збільшити свою участь у врегулюванні ситуації в Україні, хоча лише в березні під час зустрічі з німецьким канцлером Ангелою Меркель Трамп нібито казав, що Україна - це зона відповідальності Європи, і США не буде занадто втручатися.

З точки зору держсекретаря США Рекса Тіллерсона, з України можна план Трампа покращити стосунки між США та Росією, вважає видання. Тіллерсон планує відновити мирні переговори на зразок тих, які проводила раніше адміністрація Обами, сподіваючись, що нові обличчя та обставини принесуть кращі результати, пише видання.

Звичайно, в адміністрації вистачає і скептиків, які вважають, що не варто робити будь-які кроки до покращення відносин з Росією на тлі розслідування щодо можливого впливу Росії на вибори в США. Але Трамп та Тіллерсон налаштовані рішуче, пише видання.

В свою чергу, в Європі схвально сприйняли цю ідею. Зокрема міністр іноземних справ Німеччини Сігмар Габріель заявив, що високо цінує такі наміри США, відзначає Washington Post.

За словами видання, Тіллерсон розмірковує про призначення спеціального посланника, який би відновив дипломатичний канал з кремлівським радником Владиславом Сурковим.

Адже саме через такий канал певного прогресу досягла Вікторія Нуланд з адміністрації Обами, нагадує видання.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?