Литва: вже прибув перший танкер із скрапленим газом

28 Oct, 2014 | |

 27 жовтня в Литву прибув перший танкер зі скрапленим газом, який президент країни Даля Грібаускайте називає гарантією енергетичної безпеки всього балтійського регіону.

Independence - величезне, розміром з три футбольних поля, судно норвезької компанії Hoegh LNG - увійшло в акваторію Клайпедського морського порту. Урочиста зустріч плавучої платформи пройшла за участю глави держави і високопоставлених гостей з Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії та Норвегії.

"Литва знову може пишатися своєю рішучістю, сміливістю та політичною волею. Термінал скрапленого газу - це важливий стратегічний проект і перемога всієї держави. Це й енергетична незалежність, й політична свобода. Більше ніхто не зможе диктувати нам ціни на газ, купувати у нас політичну волю або підкуповувати наших політиків", - заявила литовський президент на церемонії відкриття терміналу в Клайпеді.

За її словами, "один сусід був особливо зацікавлений в тому, щоб зупинити цей проект". Весь природний газ Литва досі закуповувала в Росії.

"Сьогодні історичний день для Литви. Я радий, що ми першими в Європі побудували термінал скрапленого газу за такий короткий час - півтора роки", - сказав прем'єр-міністр Альгірдас Буткявічюс.

Відкриття терміналу з Брюсселя привітав віце-голова Єврокомісії з питань енергетики Гюнтер Еттінгер: "Сьогоднішня подія - важливий крок Литви, необхідний для гарантування конкурентних цін на газ та забезпечення безпеки постачання газу до Литви й до інших країн Балтії. Сьогодні для вирішення цих проблем потрібно було діяти швидко, і Литва продемонструвала, як цього досягти", - заявив він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.