КНР: відкрито першу військову базу за кордоном

01 Aug, 2017 | |

1 серпня КНР офіційно відкрила свою першу закордонну військову базу - на території східно-африканської держави Республіка Джибуті. Військовослужбовці Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) провели офіційну церемонію відкриття з підняттям прапору та парадом. Урочиста подія збіглась з 90-ю річницею заснування НВАК.

Відбувся військовий парад, в якому взяли участь військові що прибули на базу.

Пекін офіційно називає свою першу військову базу за кордоном як об'єкт матеріально-технічного забезпечення. У день відкриття на базі побували заступник командувача ВМС НВАК віце-адмірал Тянь Джун і міністр оборони Джибуті.

У повідомленні китайського радіо відзначається, що база в Африці дозволить Китаю краще підтримувати своє патрулювання у водах біля берегів Сомалі та Йемену, а також виконувати міжнародні гуманітарні зобов'язання.

В середині липня Китай направив в Джибуті кораблі з військовими для розгортання бази. 

Китай почав будівництво бази матеріально-технічного забезпечення в Джібуті в минулому році. Зокрема, вона буде використовуватися для поповнення запасів суден військово-морського флоту, що беруть участь в миротворчих і гуманітарних місіях біля берегів Ємену та Сомалі.

Джибуті - держава, розташоване на східному узбережжі континенту розташована на вході в Червоне море, що веде до Суецького каналу, затиснута між Еритреєю, Ефіопією і Сомалі. Займає стратегічне положення на перетині найважливіших морських торговельних шляхів.

Там також знаходяться американська, японська та французька бази.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.