Росія: ВВП за сім місяців скоротився на 3,6%

28 Aug, 2015 | |

Відповідно до опублікованого сьогодні Мінекономрозвитку Росії моніторингу стану економіки, у липні 2015 року обсяг внутрішнього валового продукту (ВВП) Росії скоротився в річному численні на 4,6%. За перші сім місяців 2015 ВВП знизився в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 3,6%.

У звіті Мінекономрозвитку особливо наголошується послідовне уповільнення зниження динаміки ВВП з виключенням сезонності.

«У липні досягнута точка перегину, приріст ВВП склав 0,1%. Позитивний вплив на динаміку ВВП з виключенням сезонності в липні зробили і видобуток корисних копалин, обробні виробництва, виробництво і розподіл електроенергії, газу та води, роздрібна торгівля. Водночас головним негативним моментом залишається спад у будівництві та інвестиціях », - йдеться в документі.

Також оприлюднено дані моніторингу Мінекономрозвитку по компанії "Газпром" та по газовому сектору загалом.

Видобуток газу "Газпромом" за сім місяців 2015 року скоротився на 11,5% - до 232,8 млрд. куб.м..

Всього видобуток природного і попутного газу в січні-липні 2015 року знизився до 356,4 млрд. куб. м, що становить 94,7% до відповідного періоду 2014 року. МЕР  Росії відзначає, що скорочення видобутку відбулося за рахунок  підприємств групи "Газпром".

Їх частка, відзначається в моніторингу, в загальному обсязі видобутку продовжує зменшуватися. Незалежні виробники і нафтові компанії зберігають тенденцію нарощування видобутку газу, відзначає МЕР.

У липні 2015 року видобуток газу в Росії склав 44,9млрд. куб.м, з них (за даними Міненерго) на «Газпром» припали 27,5млрд. куб. м. (61,2%). При цьому в січні загальний видобуток склав 60,2млрд. куб.м., з них - 42,5млрд. куб.м видобуто підприємствами «Газпрому» (70,6%).

За попередніми даними Міненерго Росії, споживання газу на внутрішньому ринку в січні-липні 2015 року знизилося в порівнянні з рівнем 2014 на 2,4% і склало 257,5млрд. куб. м. У моніторингу наголошується, що це пов'язано, в основному, зі скороченням поставок газу на електростанції і котельні ЄЕС Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.