Іспанія: підготовка до референдуму триває
Викладачі та студенти у Каталонії організовують відкриття виборчих дільниць у деяких школах, аби провести незаконний референдум за незалежність від Іспанії у неділю.
У соціальних медіа поширюють закодовані повідомлення із організаційними настановами.
Сотні викладачів зібралися у штаб-квартирі регіонального уряду в четвер, співаючи гасла "ми відкриємося" і "ми будемо голосувати".
Це критичний час для Каталонії, де протягом останніх п'яти років децентралізований уряд краю зажадав проведення референдуму, аби від'єднатися від Іспанії.
Уряд Каталонії заявив, що може оголосити про незалежність від Іспанії протягом 48 годин після голосування.
Але Іспанія, швидше за все, надішле туди тисячі поліцейських, які наразі перебувають на борту двох круїзних суден біля Барселони, аби завадити будь-якому голосуванню і гарантувати іспанський суверенітет над Каталонією, повідомляє кореспондент ВВС.
У цьому заможному районі на північному сході Іспанії живе понад сім мільйонів людей. Вони мають свою мову та культуру, а також значну автономію. Але іспанська держава не визнає Каталонію окремою державою.
Каталонські лідери звернулися до Європейського Союзу, заявивши, що Мадрид підірвав демократичні цінності. У п'ятницю президент Європарламенту Антоніо Таяні заявив, що працюватиме над політичним вирішенням цього питання.
Він розповів італійському інформаційному агентству Ansa про те, що референдум незаконний, але Мадриду та адміністрації у Каталонії треба було врегулювати це питання.
Втім, міністр охорони здоров'я Іспанії Долорес Монтсеррат у п'ятницю відкинула діалог щодо цього питання і закликала до відставки президента Каталонії Карлеса Пучдемона.
Викладачі та студенти Каталонії відіграли значну роль у кампанії за референдум. Студенти виходили "на страйки" і йшли з занять, аби доєднатися до мітингів.
Вони можуть застосувати трактори, аби не дати силам безпеки закрити приміщення.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.