Японія: переговори йдуть про чотири острови

12 Feb, 2019 | |

Прем'єр-міністр Японії Шінзо Абе, відповідаючи на запитання в парламенті у вівторок підкреслив, що країна не відступила від переговорів з Москвою по чотирьох російських островах, на які  претендує Японія. Абе також сказав, що підписання мирного договору з Росією тягне за собою розмежування кордону двох країн.

Уряд Японії стверджує, що острови є невід'ємною частиною території країни, яку незаконно окупували після Другої світової війни.

Кацуя Окада, який приєднався до опозиційної конституційної демократичної партії, зазначив, що японсько-радянська спільна декларація 1956 р. відноситься до передачі острівців Хабомаї і острова Шикотан, але не згадує острови Кунашірі і Еторофу.

Він висловив думку, що внесення декларації в основу переговорів призведе до того, що переговори по двох останніх островах будуть відтерміновані.

Абе спростував цю точку зору і підкреслив, що переговори для вирішення цього питання завжди були про чотири острови. Він сказав, що немає регресії.

На запитання, чи він має намір на демаркацію кордону з японською стороною лише з Хабомаєм і Шикотаном, Абе сказав, що уряд має намір підписати мирний договір після вирішення територіальної проблеми.

Він відмовився від коментарів, заявивши, що не хоче обговорювати зміст поточних переговорів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?