Казахстан: Президент пішов у відставку

19 Mar, 2019 | |

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв виступив сьогодні в ефірі республіканських телеканалів із заявою про свою відставку. «Я прийняв рішення скласти повноваження президента Республіки Казахстан. В цьому році виповнюється 30 років мого перебування на посаді вищого керівника. Я був удостоєний великої честі стати першим президентом незалежного Казахстану», - сказав він. Нурсултан також висловив упевненість в тому, що його країна йде правильним шляхом.

«Якщо ми будемо сильними, всі будуть зважати на нас. Якщо ми сподіватимемося на когось, то втратимо всі свої досягненя. Хай живе Казахстан! »- заявив Назарбаєв. Він подякував своєму народу за те, що вони підтримали його на всіх виборах: «Це щастя бути президентом такої країни. Я служив вам вірою і правдою».

Відразу виникає питання про наступника Назарбаєва. Схоже на те, що він лобіює голову сенату парламенту Касим-Жомарт Токаєва - саме до нього, за Конституцією, переходять повноваження першої особи до виборів. Про Токаєва Назарбаєв розповідав, про його успішне «сходженні вгору», казав, що це «саме та людина, кому ми можемо довірити управління Казахстаном».

Але хто б не став президентом, це майже напевно буде «людина Назарбаєва». А сам він за новим законодавством є довічним головою Ради безпеки Казахстану, а ця структура, по суті, стає вище всіх інших гілок влади, оскільки фактично координує діяльність всіх державних структур, включаючи силові. Тобто цілком можливо, що, йдучи, Назарбаєв залишиться тіньовим главою держави

До своєї відставки він також підготувався, розігнавши уряд, були серйозні призначення в «верхівці» влади, зокрема, в силовому блоці, він успішно попрацював над зміцненням владних інститутів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?