Швейцарія: результати референдуму
27 вересня 2020 року у Швейцарії відбувся референдум. Перелік питань включав ініціативу щодо обмеження імміграції (рішення відхилено 61,71 % голосів), внесення змін до федеральних законів про захист диких тварин та пташок (відхилено 51,93 %), про оподаткування допомоги на дитину (відхилено 63,24 %), про заміну податку на доходи (надання відпустки для догляду за дитиною чоловікам) підтримано 60,34 %)) та закупівлі нових бойових літаків (підтримано 50,14 %, 49,86 % - виступили «проти»). Cередній показник явки виборців становив 59%. Найбільша увага швейцарського політикуму була зосереджена на першому та останньому питаннях, адже ефект від успіху ініціативи щодо обмеження імміграції без перебільшення міг би мати негативні політичні та соціально-економічні наслідки для подальших відносин Швейцарії з ЄС тотожні «Брекзіту», а відмова від модернізації армійської авіації створила б суттєві перешкоди обороноздатності країни після 2030 року. Невдача ініціативи щодо обмеження імміграції підтвердила, що наразі націоналісти не змогли мобілізувати електорат за рахунок євроскептичних та антиіммігрантських гасел, щоб вплинути на європейську політику Швейцарії.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.