Румунія:300 МВт потужностей для зберігання електроенергії

07 Jun, 2024

Швейцарська компанія Axpo, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці та працює у 30 країнах світу, належить швейцарським кантонам та комунальним підприємствам. Вона подала заявку на отримання дозволу для розробки нових електростанцій у Румунії з загальною потужністю 300 МВт до стадії "готових до будівництва", як повідомляє Economica.net, посилаючись на рішення місцевої філії компанії.

Проекти зберігання енергії за допомогою акумуляторів потребуватимуть бюджету близько 25 мільйонів євро.

Швейцарія: результати референдуму

30 Sep, 2020

27 вересня 2020 року у Швейцарії відбувся референдум. Перелік питань включав ініціативу щодо обмеження імміграції (рішення відхилено 61,71 % голосів), внесення змін до федеральних законів про захист диких тварин та пташок (відхилено 51,93 %), про оподаткування допомоги на дитину (відхилено 63,24 %), про заміну податку на доходи (надання відпустки для догляду за дитиною чоловікам) підтримано 60,34 %)) та закупівлі нових бойових літаків (підтримано 50,14 %, 49,86 % - виступили «проти»). Cередній показник явки виборців становив 59%.

Швейцарія: курс національної валюти зростає

15 Jan, 2015

Швейцарський франк на торгах виріс на 30% після того, як центральний банк країни зняв обмеження щодо курсу до євро.

Швейцарський національний банк зняв верхню межу курсу франка до євро, яку ввели у вересні 2011 року через загрози економіці.

Також регулятор змінив ключову процентну ставку з -0,25% до -0,75% - відтак інвестори платитимуть більше за свої вклади.

Після такого кроку, курс швейцарського франку до євро змінився від 1,20 до 0,8052.
Ранкові торги закрились на позначці 1,05 франка за євро.

Швейцарія, Росія: компанія Gunvor продає свої російські активи

27 Oct, 2014

Нафтотрейдингова компанія Gunvor має намір продати свої активи в Росії. Вони були одним з головних джерел прибутку трейдерів, поки США не запровадили санкції щодо засновника компанії Геннадія Тимченка (близький друг російського президента Путіна ).

Тимченко продав свою 43-відсоткову частку в швейцарській компанії її генеральному директору, громадянину Швеції Турбйорну Тьорнквісту 19 березня, за день до введення американських санкцій проти членів найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.

Тепер 61-річний Тьорнквіст має намір диверсифікувати ринки компанії, набуваючи нових активів в Південній Америці, Азії, Європі та США.

Швейцарія: Генеральний прокур країни висуне звинувачення співробітникам Газпрому

02 Sep, 2014

До кінця цього року Генеральна прокуратура Швейцарії висуне офіційне звинувачення в корупції проти чотирьох осіб, один з яких може виявитися чинним топ-менеджером «Газпрому», а ще один - вже колишнім, пише газета Tages-Anzeiger. Імена підозрюваних не називаються. Російська сторона запевняє, що не отримувала зі Швейцарії документів, що підтверджують такі наміри.