Росія, Великобританія: інцидент у Чорному морі

24 Jun, 2021 | |

Британія спростовує повідомлення Росії про те, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по британському кораблю HMS Defender Britain у Чорному морі.

У російському міністерстві оборони заявили, що це сталося тоді, коли британський корабель увійшов у територіальні води Росії поблизу Криму.

Проте у британському міністерстві оборони заперечують, що це були попереджувальні постріли та бомбардування.

Міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що HMS Defender виконував "звичайний транзит" міжнародно визнаним транспортним коридором.

Кореспондент ВВС Джонатан Біль перебуває на борту HMS Defender. Він став свідком того, як російські кораблі та літаки намагалися атакувати британський есмінець. Власне, коли він передавав свій репортаж для радіо, його голос лунав на тлі гуркіту російських винищувачів.

Я на борту HMS Defender у Чорному морі.

Команда вже була на бойових місцях, коли корабель наближався до південного мису окупованого Росією Криму. А бойові установки на борту есмінця були заряджені.

Курс був обраний цілком свідомо. HMS Defender мав пройти у територіальних водах за 12 миль (19 км) від узбережжя Криму. Капітан наполягав, що корабель лише йшов безпечним курсом за міжнародно визнаним маршрутом.

Два російських прикордонних кораблі супроводжували британський есмінець і намагалися змусити його змінити курс. В якийсь момент один з російських кораблів наблизився до есмінця на 100 метрів.

Попередження від російських військових, що лунали по радіо, ставали дедалі більш ворожими.

"Ми відкриємо вогонь, якщо ви не зміните курс", - лунало одне з них.

Ми чули залпи на відстані, але думали, що вони були поза зоною досяжності.

Поки HMS Defender йшов своїм курсом, його переслідували й російські винищувачі. Капітан корабля Вінсент Оуен розповів, що він нарахував близько 20 літаків.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.