Киргизстан: військова база в Манасі критично важлива для США

13 Mar, 2012 | |

13 березня 2012 року Міністр оборони США Леон ПАНЕТТА відвідає з робочим візитом Киргизстан. Основна мета візиту – обговорити з керівництвом Киргизстану перспективи використання військово-повітряними силами США авіабази Манас. Керівник американського військового відомства продовжує розглядати Манас як ключовий фактор для перекидання військ до Афганістану а також здійснення дозаправки американських військових літаків, які беруть участь у військових операціях на території Афганістану.

З урахуванням цього очікується, що Міністр оборони США буде шукати можливість продовження терміну використання бази Манас після 2014 року.   

Як писала група глобальної розвідки Geostrategy, Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБЄВ напередодні здійснення 24 лютого 2012 року до Москви заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Для інформації: з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, що розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?