Киргизстан: військова база в Манасі критично важлива для США

13 Mar, 2012 | |

13 березня 2012 року Міністр оборони США Леон ПАНЕТТА відвідає з робочим візитом Киргизстан. Основна мета візиту – обговорити з керівництвом Киргизстану перспективи використання військово-повітряними силами США авіабази Манас. Керівник американського військового відомства продовжує розглядати Манас як ключовий фактор для перекидання військ до Афганістану а також здійснення дозаправки американських військових літаків, які беруть участь у військових операціях на території Афганістану.

З урахуванням цього очікується, що Міністр оборони США буде шукати можливість продовження терміну використання бази Манас після 2014 року.   

Як писала група глобальної розвідки Geostrategy, Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБЄВ напередодні здійснення 24 лютого 2012 року до Москви заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Для інформації: з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, що розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри