Афганістан: досягнуто домовленостей щодо нормалізації ситуації

07 Feb, 2013 | |

4 лютого в Лондоні відбулася тристороння зустріч з питання врегулювання ситуації в Афганістані за участю делегацій Великої Британії, Пакистану та Афганістану, які очолили Прем’єр-міністр Д.Камерон, Президент А.Зардарі та Президент Х.Карзай. Згаданий захід став третім (після зустрічей в Кабулі у липні та у Нью-Йорку у вересні 2012 р.), однак вперше окрім глав держав та міністрів закордонних справ, у ньому взяло участь військове керівництво та керівники спеціальних служб.

 

Результатом переговорів стало досягнення домовленостей про шляхи нормалізації ситуацій в Афганістані та примирення ворогуючих сторін впродовж найближчих шести місяців. Крім того, була схвалена ідея відкриття у столиці Катару м.Доха представництва для проведення переговорів між талібами та афганською Вищою радою миру (проти чого тривалий час виступав Х.Карзай, побоюючись втрати свого впливу на процес переговорів і досягнення сепаратної угоди між талібами та США).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.