До кінця 2011 року відносини між Грецією і Туреччиною можуть загостритися. Станеться це через Ізраїль

21 Sep, 2011 | |

Аналітична група «Geostrategy» припускає, що керівництво Ізраїлю проводить переговори з урядом Грецької Республіки щодо надання цій країні грошового кредиту з метою стабілізації складної внутрішньої фінансово-економічної ситуації. Сума можливого кредиту наразі невідома, однак може становити від 5 до 10 млрд. дол. США.

Для інформації: у травні 2010 році Греція отримала від ЄС пакет фінансової допомоги у розмірі 110 млрд. євро. Наприкінці липня 2011 року країнами-членами ЄС було досягнуто рішення про виділення Греції ще 109 млрд. євро фінансової допомоги.

В обмін на кредит уряд Грецької Республіки може надати ізраїльським енергетичним компаніям доступ на здійснення пошукових робіт та видобуток нафти і газу в басейні Іонічного моря, Коринфської затоки та півдні Критського моря.

Зокрема, мова може йти про басейн Геродот між Грецією, Кіпром та Єгиптом. Більшість покладів енергоресурсів знаходять на грецькій території. Інші нафтогазові поля, що знаходять на півдні від Кріту, є спірними, і досі остаточно не визначено їх приналежність до Греції або Лівії.  Зміна влади у Лівії може прискорити вирішення цього питання. Шельф грецького острова Кастеллоризо у південно-східній частині Егейського моря містить значні запаси нафти і газу, однак він також є спірним між Грецією та Туреччиною. 
Важливо відзначити, що Ізраїль практично не постраждав внаслідок руйнівний дій світової фінансово-економічної кризи. Статистичні дані Центрального банку Ізраїлю вказують на постійний приріст валютних заощаджень. Так, станом на початок вересня 2011 року  Центральний банк акумулював близько 75 млрд. дол. США.

Якщо переговори щодо доступу ізраїльських компаній до видобутку нафти в територіальних водах Греції завершаться успішно, це може значно ускладнити відносини цих двох держав з іншим регіональним лідером – Турецькою Республікою, яка вже увійшла в конфронтаційну фазу з Ізраїлем. Заяви Прем’єр-міністра Туреччини Й.Ердогана про готовність визнання незалежності Палестинській Автономії вже призвели до виникнення напруги у відносинах між Анкарою та Тель-Авівом, яка продовжує зростати.

21.09.2011
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.