Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

29 Dec, 2016 | Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко | analytics@geostrategy.ua
Сергій Даниленко

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

  • на виноградний та яблучний соки,
  • мед,
  • ячмінна крупу та борошно,
  • цукор,
  • оброблені томати,
  • кукурудза,
  • овес,
  • пшеницю,
  • солод та пшеничну клейковину, ячмінь,
  • ячмінне борошно та гранули
  • а також основну квоту на м’ясо птиці.

По більшості продукції експорт продовжується і поза межами тарифних квот. У поточному році розпочалося активне використання додаткової квоти на курячі каркаси (42,76% від загального обсягу квоти).

З другого півріччя 2016 року розпочався активний експорт молочної продукції,  на яку запроваджено тарифні квоти. Доступ до ринку ЄС для української молочної продукції було відкрито 11 січня 2016 p. Право експорту до ЄС отримали 13 українських молочних підприємств. Вже здійснено перші поставки до ЄС молочної продукції.

Тарифну квоту на вершкове масло та молочні пасти використано на 46%, на сухе молоко – на 30%, вершків – на 24,44%.

Також розпочалося використання тарифних квот на цукрову кукурудзу, цукрові продукти (фруктоза, лактоза, ін.), етанол, крохмаль, висівки, відходи та залишки, ячмінь, оброблені продукти з цукру та з зернових, часник, гриби. 

 

За даними Держстату за результатами 7 місяців 2016 р. ЄС залишається основним торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 41,4%. При цьому, обсяги експорту товарів у грошовому виразі збільшилися на 5,0% (або на 357,6 млн. дол. США), а обсяги імпорту на 3,1% (або на 273,6 млн.дол.США) відповідно. Згідно оперативної митної інформації за результатами січня-вересня 2016 року експорт товарів до ЄС збільшився на 4%, а імпорт з ЄС – на 5%. При цьому найбільше зростання експорту спостерігалося по продовольчих товарах та напоях (27%) та по споживчих товарах (24%); найбільше зростання обсягів імпорту – по транспортних засобах (62%) та засобах виробництва (47%).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.