США, ЄС: робляться спроби скасування ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям

27 May, 2013 | |

 23 травня 2013 року в ході турне по країнам Близького Сходу Державний секретар США Джон КЕРРІ закликав лідерів ЄС знайти консенсус та скасувати ембарго на постачання зброї до сирійських повстанців із тим, щоб змусити Президента Сирії Башара АСАДА розпочати переговори із опозицією.

 

Наступний розгляд цього питання в ЄС відбудеться 27 травня 2013 року на міністерському рівні. Позицію Великобританії підтримали Франція, Іспанія та Італія, Німеччина зайняла нейтральну позицію, Австрія, Фінляндія, Швеція та Чехія виступили проти.

 

22 травня 2013 року послів всіх країн ЄС в США було запрошено до Державного департаменту США у Вашингтоні, де до них була доведена позиція США з цього питання напередодні міжнародної конференції по Сирії в Женеві.

 

Водночас в самій Великобританії питання щодо знаття ембарго є складним через брак консенсусу між консерваторами та ліберальними демократами. Міністр закордонних справ Великобританії Уільям ХЕЙГ заявив, що Великобританія прагне зняти ембарго виключно для тиску на Башара АСАДА без наміру фізично постачати зброю повстанцям, оскільки такі поставки можуть спровокувати політичну кризу в правлячій коаліції Великобританії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.