США, ЄС: робляться спроби скасування ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям

27 May, 2013 | |

 23 травня 2013 року в ході турне по країнам Близького Сходу Державний секретар США Джон КЕРРІ закликав лідерів ЄС знайти консенсус та скасувати ембарго на постачання зброї до сирійських повстанців із тим, щоб змусити Президента Сирії Башара АСАДА розпочати переговори із опозицією.

 

Наступний розгляд цього питання в ЄС відбудеться 27 травня 2013 року на міністерському рівні. Позицію Великобританії підтримали Франція, Іспанія та Італія, Німеччина зайняла нейтральну позицію, Австрія, Фінляндія, Швеція та Чехія виступили проти.

 

22 травня 2013 року послів всіх країн ЄС в США було запрошено до Державного департаменту США у Вашингтоні, де до них була доведена позиція США з цього питання напередодні міжнародної конференції по Сирії в Женеві.

 

Водночас в самій Великобританії питання щодо знаття ембарго є складним через брак консенсусу між консерваторами та ліберальними демократами. Міністр закордонних справ Великобританії Уільям ХЕЙГ заявив, що Великобританія прагне зняти ембарго виключно для тиску на Башара АСАДА без наміру фізично постачати зброю повстанцям, оскільки такі поставки можуть спровокувати політичну кризу в правлячій коаліції Великобританії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.