США, ЄС: робляться спроби скасування ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям
23 травня 2013 року в ході турне по країнам Близького Сходу Державний секретар США Джон КЕРРІ закликав лідерів ЄС знайти консенсус та скасувати ембарго на постачання зброї до сирійських повстанців із тим, щоб змусити Президента Сирії Башара АСАДА розпочати переговори із опозицією.
Наступний розгляд цього питання в ЄС відбудеться 27 травня 2013 року на міністерському рівні. Позицію Великобританії підтримали Франція, Іспанія та Італія, Німеччина зайняла нейтральну позицію, Австрія, Фінляндія, Швеція та Чехія виступили проти.
22 травня 2013 року послів всіх країн ЄС в США було запрошено до Державного департаменту США у Вашингтоні, де до них була доведена позиція США з цього питання напередодні міжнародної конференції по Сирії в Женеві.
Водночас в самій Великобританії питання щодо знаття ембарго є складним через брак консенсусу між консерваторами та ліберальними демократами. Міністр закордонних справ Великобританії Уільям ХЕЙГ заявив, що Великобританія прагне зняти ембарго виключно для тиску на Башара АСАДА без наміру фізично постачати зброю повстанцям, оскільки такі поставки можуть спровокувати політичну кризу в правлячій коаліції Великобританії.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Ми повинні продовжити надавати підтримку

Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій