Румунія:300 МВт потужностей для зберігання електроенергії

07 Jun, 2024

Швейцарська компанія Axpo, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці та працює у 30 країнах світу, належить швейцарським кантонам та комунальним підприємствам. Вона подала заявку на отримання дозволу для розробки нових електростанцій у Румунії з загальною потужністю 300 МВт до стадії "готових до будівництва", як повідомляє Economica.net, посилаючись на рішення місцевої філії компанії.

Проекти зберігання енергії за допомогою акумуляторів потребуватимуть бюджету близько 25 мільйонів євро.

Молдова, Румунія:співробітництво поглиблюється

25 Mar, 2024

27 березня в Бухаресті відбудеться другий форум Молдова – Румунія: Capital Bridges, який об’єднає інвесторів та державних службовців з метою сприяння економічному співробітництву та розвитку ринків капіталу.

Захід організовано Бухарестською фондовою біржею у співпраці найбільшим банком у Республіці Молдова, Wood&Co, Raiffeisen Bank International та за підтримки Уряду Республіки Молдова, AmCham Romania та EBA Moldova.

Румунія: Нова Національна стратегія оборони дратує Росію

16 Jul, 2020

Нова  Національна стратегія оборони Румунії на  2020-2024 затверджена парламентом 30 червня, забезпечує більш чітку та детальну оцінку зміни середовища безпеки, в якому знаходиться Румунія.

США, Іспанія, Румунія: засудили агресію Росії в Чорному морі

02 Apr, 2019

Голова Державного департаменту США Майк Помпео прийняв у Вашингтоні голову МЗС Румунії Теодора Мелешкану і його іспанського колегу Жозепа Борреля.

Як розповів заступник голови Держдепу Роберт Палладіно, головною темою обох зустрічей стала безпека Чорного моря на тлі агресивних дій Росії, зокрема, інциденту в Керченській протоці.

«Вони говорили про російську агресію в Чорному морі, а також про роль Румунії в безпеці і стабільності в Чорноморському регіоні», - йдеться в повідомленні.

Румунія: розпочались військові навчання Platinum Eagle 18.1, Молдова приймає участь

12 Feb, 2018

У 2018 році військові навчання Platinum Eagle 18.1, які проходять 11-17 лютого в навчальному центрі Babadag, Румунія,  об'єднують приблизно 300 солдатів із Болгарії, України, Молдови, Румунії та США.
Мета навчань полягає в підвищенні взаємозв'язку між військовослужбовцями-учасниками, підтримці потенціалу спільних тренінгів, підготовці до миротворчих місій, а також розвитку регіонального середовища, сприятливого для військового співробітництва.

Молдова: між Москвою і Брюсселем

Moldova: between Moscow and Brussels
08 May, 2017

The ongoing internal processes in neighboring Moldova poses some very sensitive threats for the national security of Ukraine. Primarily, because the President of Moldova expresses its political wishes to enhance cooperation with Russia and simultaneously, diminish its cooperation with the European Union and NATO. It might cause to internal turbulences in Moldova as a reaction to deepening cooperation with Russia with unpredictable outcomes.

Румунія посилює вплив на українських кордонах

Romania increases its influence on the Ukrainian borders
30 Jul, 2015

Moldova is a key country as for the neighboring Ukraine as well as for Romania which has long historical ties with Kishinev. But Russia, even despite the absence of the common borders with Moldova, also considers this country as an instrument for making geopolitical troubles for the whole East Europe region in general, and for the EU in particular.

Румунія: на президентських виборах перемагає Клаус Йоганніс

17 Nov, 2014

 ЦВК Румунії вранці в понеділок, 17 листопада, після підрахунку бюлетенів на 76,53 відсотків дільниць, повідомила що в другому турі президенських виборів пермагає лідер Християнсько-ліберального альянсу, мер трансильванського міста Сібіу, етнічний німець Клаус Йоганніс

Його суперник, глава уряду Румунії соціал-демократ Віктор Понта уже визнав свою поразку і привітав Йоганніса з перемогою.

Вибори спостерігачі відзначили відносно високою явкою виборців, яка, за попередніми даними, становила 61 відсоток. Спостерігачі зазначають, що на виборчі дільниці прийшло багато молоді.

Криза в Україні: яку стратегію обере Румунія?

Crisis in Ukraine: what strategy Romania chooses?
27 May, 2014

The dippiest political crisis in the Ukrainian-Russian relations occurred since 1990th and dramatically caused to the brutal annexation by Russia the territory of Crimea has threatened seriously the neighboring country – Romania. What political, military and energy strategy Bucharest will choose for responding to facing the mentioned dramatic challenges?