Російське керівництво готове спровокувати кризу в Україні
Характер проведення 4 грудня 2011 року виборів до Державної Думи Російської Федерації викликав негативну реакцію як серед представників опозиційних партій, так і організацій громадянського суспільства. Офіційний Кремль вдався до розгону учасників масових акцій протесту в Москві та Санкт-Петербурзі, які були особливо масштабними у період з 5 по 8 грудня 2011 року.
Такі дії Москви були розкритиковані як міжнародними організаціями – зокрема, ОБСЄ – так і більшістю країн Заходу, у тому числі США. Проте це не вплинуло на рішення російського керівництва і надалі вдаватися до жорстких кроків по відношенню до мирних демонстрантів та представників опозиційних сил.
Однак, не дивлячись на впевнені заяви Президента та Прем’єр-міністра Росії щодо повного контролю над внутрішньою ситуацією в Росії, аналітики групи «Geostrategy» фіксують значне занепокоєння представників влади у зв’язку з можливими наслідками тиску Заходу на Росію.
Група ще влітку 2011 року передбачала, що Захід спробує значно ускладнити другий прихід Володимира Путіна на посаду Президента Росії у 2012 році.
ДИВИСЬ: «Французьке попередження» від США
Останні події в Москві та Санкт-Петербурзі загалом підтвердили цей прогноз. Російське керівництво, ймовірно, усвідомлює загрозу, яку несуть у собі критичні зауваження Заходу напередодні проведення в Росії у березні 2012 року президентських виборів. Отже, доводиться констатувати, що на сьогодні Кремль готується до відволікаючого маневру, покликаного відтягти увагу Заходу від загострення авторитарних тенденцій у Російській Федерації.
Не виключається, що для успішної реалізації такого маневру може бути використана Україна. Зокрема, російське керівництво може спробувати розіграти у ближчі місяці декілька карт, зокрема:
• створити чергову енергетичну кризу, у виникненні якої звинуватити керівництво України; ефект буде сильнішим, якщо від такої кризи традиційно постраждають країни Центральної та Західної Європи;
• підживити справу щодо колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко новими фактами \ документами \ доказами очевидців, якими володіє російська сторона;
• підставити Україну у контексті якихось заборонених дій щодо торгівлі зброєю \ ядерних матеріалів тощо.
Такі можливі провокаційні дії, окрім вищезазначеного, також дозволять російському керівництву продовжити «період обмежених контактів» між керівництвом України та Європейського Союзу і США, що підштовхне Київ до більш активної участі в російських інтеграційних проектах – Митному та Євразійському союзах.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.