Грузія: зближення з Євросоюзом та НАТО триває
Одночасно з процесом зближення Грузії з Європою динамічно розвивається і інтеграція країни в НАТО. Про це повідомила журналістам у понеділок міністр закордонних справ Грузії Майя Панджікідзе.
За її словами , за останні шість місяців минуло кілька засідань комісії НАТО - Грузія.
"Особливе значення також мав візит делегації Північноатлантичної ради 26-27 червня. На всіх зустрічах НАТО союзники відзначали прогрес Грузії у демократичному розвитку та євроатлантичної інтеграції. Грузинська сторона сподівається , що альянс гідно оцінить цей прогрес, і ми зробимо наступний конкретний крок на шляху імплементації рішення Бухарестського саміту НАТО для досягнення істотного прогресу ", - заявила Панджікідзе.
Вона також приділила особливу увагу і відносинам Грузії з США.
"Грузія продовжує поглиблювати стратегічні відносини і з Сполученими Штатами Америки. В останній період особливо активно йде робота з Конгресом цієї країни. У цьому плані потрібно відзначити візит до США представницької делегації Грузії в липні. Ми сподіваємося, що в майбутньому наша співпраця в рамках Хартії стратегічного партнерства стане ще глибше в усіх напрямках. На сьогоднішній день особлива увага приділяється активним грузино - американським консультаціям та двостороннім торговельним відносинам задля збільшення інвестицій . Як вам відомо, це - зустріч високого рівня в рамках Хартії стратегічного партнерства. Сподіваємося , що до кінця року вдасться її організувати ", - заявила глава МЗС Грузії.
Вона зазначила , що минулі чотири місяці були досить плідними і з точки зору відносин з європейськими країнами.
"Зокрема, на рівні міністрів закордонних справ було здійснено близько 30 візитів. На кожній з цих зустрічей особлива увага приділялася трьом питанням: проведення вільних і справедливих президентських виборів у Грузії, Вільнюському саміту і територіальної цілісності та ситуації на окупованих територіях. Дипломати європейських країн постійно висловлюють підтримку територіальної цілісності Грузії і процесу європейської та євроатлантичної інтеграції ", - підкреслила Панджкідзе.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.