Грузія: зближення з Євросоюзом та НАТО триває

11 Nov, 2013 | |

 Одночасно з процесом зближення Грузії з Європою динамічно розвивається і інтеграція країни в НАТО. Про це повідомила журналістам у понеділок міністр закордонних справ Грузії Майя Панджікідзе.

За її словами , за останні шість місяців минуло кілька засідань комісії НАТО - Грузія.

"Особливе значення також мав візит делегації Північноатлантичної ради 26-27 червня. На всіх зустрічах НАТО союзники відзначали прогрес Грузії у демократичному розвитку та євроатлантичної інтеграції. Грузинська сторона сподівається , що альянс гідно оцінить цей прогрес, і ми зробимо наступний конкретний крок на шляху імплементації рішення Бухарестського саміту НАТО для досягнення істотного прогресу ", - заявила Панджікідзе.

 

Вона також приділила особливу увагу і відносинам Грузії з США.

"Грузія продовжує поглиблювати стратегічні відносини і з Сполученими Штатами Америки. В останній період особливо активно йде робота з Конгресом цієї країни. У цьому плані потрібно відзначити візит до США представницької делегації Грузії в липні. Ми сподіваємося, що в майбутньому наша співпраця в рамках Хартії стратегічного партнерства стане ще глибше в усіх напрямках. На сьогоднішній день особлива увага приділяється активним грузино - американським консультаціям та двостороннім торговельним відносинам задля збільшення інвестицій . Як вам відомо, це - зустріч високого рівня в рамках Хартії стратегічного партнерства. Сподіваємося , що до кінця року вдасться її організувати ", - заявила глава МЗС Грузії.

 

Вона зазначила , що минулі чотири місяці були досить плідними і з точки зору відносин з європейськими країнами.

"Зокрема, на рівні міністрів закордонних справ було здійснено близько 30 візитів. На кожній з цих зустрічей особлива увага приділялася трьом питанням: проведення вільних і справедливих президентських виборів у Грузії, Вільнюському саміту і територіальної цілісності та ситуації на окупованих територіях. Дипломати європейських країн постійно висловлюють підтримку територіальної цілісності Грузії і процесу європейської та євроатлантичної інтеграції ", - підкреслила Панджкідзе.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.