Німеччина: ЄС може захистити Україну від тиску Росії
Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Україну зробити "реальні кроки" для підписання Угоди з ЄС та пообіцяла конкретну допомогу у протидії тиску Росії.
"Хочу прояснити ситуацію. Ми Чекаємо на реальні кроки з боку України щодо виконання умов для укладання Угоди щодо асоціації та зони вільної торгівлі", - заявила пані Меркель під час виступу у Бундестазі.
Згадуючи проблему Юлії Тимошенко, пані Меркель повідомила, що ЄС чекає, що колишня радянська республіка покаже прогрес у питанні "вибіркового правосуддя". Україна також має модернізувати виборчу систему та виконати інші критерії для укладання Угоди з ЄС.
Особливу увагу у своєму виступі канцлер Німеччини приділила захисту України від економічного тиску Росії, який покликаний не допустити підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно, якщо Київ виконає умови ЄС. "Ми знаємо, що рішення наближатись до ЄС непросте ні для України, ні для наших інших партнерів. Останніми місяцями вони зазнали значного тиску", - згадала Ангела Меркель, вказуючи на Росію, яка намагалася відмовити Україну від підписання Угоди.
"У Вільнюсі я підштовхну ЄС до протидії цьому тиску з конкретними можливостями та реальною солідарністю", - додала пані Меркель. "Можемо запропонувати нашим партнерам додатково продавати у нас товари, які вони не зможуть експортувати до Росії, або допомогти в розширенні постачання енергоресурсів"
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.