Таїланд: Прем'єр відкинула заклики до відставки

10 Dec, 2013 | |

 Прем'єр-міністр Таїланду Їнглак ЧИНАВАТ відкинула вимоги протестувальників про те, аби вона пішла у відставку не чекаючи дострокових виборів, які відбудуться у лютому 2015 року.

Демонстранти закликали пані Чинават, аби вона пішла у відставку і її замінив "народний прем'єр-міністр".

2011 року її партія виграла парламентські вибори, але демонстранти кажуть, що країною керує з-за кордону екс-прем'єр-міністр Таксин Чинават.

Масштабна політична нестабільність триває у Таїланді з 2010 року.

Виступаючи перед журналістами, Їнглак Чинават закликала демонстрантів зупинитися і за допомогою "виборчої системи визначити, хто створить наступний уряд."

"Я відповідно до конституції мушу виконати свої обов'язки як перехідний прем'єр-міністр", - сказала вона, додавши: "Я поступилася, наскільки можу, будьте об'єктивними".

Близько 150 тисяч протестувальників зібралися біля будівлі уряду, аби надати, як вони кажуть, остаточний поштовх для повалення уряду.
Того ж дня пані Чинават оголосила, що розпустить парламент і призначить вибори, які, як стало тепер відомо, відбудуться 2 лютого 2015 року.

Втім, в опозиції кажуть, що не збираються припиняти протести.
Партія Їнглак Чинават "Пхиа Тхаї" має більшість у парламенті, і є популярною у сільських районах Таїланду. За прогнозами, вона має гарні шанси виграти лютневі вибори.

Антиурядові протестувальники кажуть, що партія Їнглак Чинават контролюється її братом, поваленим лідером Таксином Чинаватом, якого усунули в результаті військового перевороту 2006 року, і він втік з країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.