Таїланд: Прем'єр відкинула заклики до відставки
Прем'єр-міністр Таїланду Їнглак ЧИНАВАТ відкинула вимоги протестувальників про те, аби вона пішла у відставку не чекаючи дострокових виборів, які відбудуться у лютому 2015 року.
Демонстранти закликали пані Чинават, аби вона пішла у відставку і її замінив "народний прем'єр-міністр".
2011 року її партія виграла парламентські вибори, але демонстранти кажуть, що країною керує з-за кордону екс-прем'єр-міністр Таксин Чинават.
Масштабна політична нестабільність триває у Таїланді з 2010 року.
Виступаючи перед журналістами, Їнглак Чинават закликала демонстрантів зупинитися і за допомогою "виборчої системи визначити, хто створить наступний уряд."
"Я відповідно до конституції мушу виконати свої обов'язки як перехідний прем'єр-міністр", - сказала вона, додавши: "Я поступилася, наскільки можу, будьте об'єктивними".
Близько 150 тисяч протестувальників зібралися біля будівлі уряду, аби надати, як вони кажуть, остаточний поштовх для повалення уряду.
Того ж дня пані Чинават оголосила, що розпустить парламент і призначить вибори, які, як стало тепер відомо, відбудуться 2 лютого 2015 року.
Втім, в опозиції кажуть, що не збираються припиняти протести.
Партія Їнглак Чинават "Пхиа Тхаї" має більшість у парламенті, і є популярною у сільських районах Таїланду. За прогнозами, вона має гарні шанси виграти лютневі вибори.
Антиурядові протестувальники кажуть, що партія Їнглак Чинават контролюється її братом, поваленим лідером Таксином Чинаватом, якого усунули в результаті військового перевороту 2006 року, і він втік з країни.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе
Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?