США: підписано проект бюджету
Президент США Барак ОБАМА підписав проект бюджету, розрахований на два роки і складений за підсумками переговорів Республіканської та Демократичної партій. Досягнуті угоди дозволяють уникнути чергового призупинення роботи державних установ у січні 2014 року.
Проект бюджету, навколо якого було чимало суперечок, раніше схвалили обидві палати американського Конгресу.
Угоду готувала міжпартійна комісія, яка почала працювати після чергової бюджетної кризи: у жовтні цього року держустанови США частково закрили на 16 днів.
Законопроект передбачає скорочення витрат в 2014 році на 23 млрд доларів. При цьому збори до держскарбниці в найближчі 10 років мають зрости на 85 млрд.
Видаткову частину бюджету Конгрес США повинен схвалити до 15 січня 2014 року.
Демократи підтримали запропоновані в документі заходи економії що передбачають припинення виплат допомоги з тривалого безробіття для 1,3 мільйона американців.
Важкий рік
При цьому, на думку експертів, той факт, що двом політичним силам країни вдалося частково домовитися, зовсім не означає, що у Вашингтоні настає ера порозуміння між республіканцями і демократами.
"Це бюджет. У документ можуть бути внесені поправки в наступному році. Нічого тут не викарбовано на камені", - заявив сенатор-демократ Карл Левін.
Серед інших документів, підписаних американським президентом під кінець року, ще шість різних законопроектів, а також рішення, що передбачає притягнення до відповідальності за сексуальні домагання в армії.
Усі документи президент США підписав на Гаваях, де він проводить відпустку з сім'єю.
Політологи відзначають, що 2013 рік, був, мабуть, найважчим для президента.
Він ознаменувався жорсткою критикою щодо запропонованої Обамою реформою системи охорони здоров'я, постійним протистоянням двох партій в Конгресі та запеклими дискусіями в суспільстві з питань міграційної політики й права носити зброю.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи