У Європарламенті знову говоритимуть про Україну
16 січня 2014 року у рамках першого в новому році сесійного тижня Європейського Парламенту в Страсбурзі знову буде обговорюватися питання про перебіг останніх внутрішньополітичних подій в Україні.
Так, Комітет Європарламенту у закордонних справах, який очолює відомий євро парламентар Елмар БРОК, з 8 до 10 години ранку 16 січня буде розглядати на своєму екстреному засіданні низку міжнародних питань, серед яких – обмін думками про останні внутрішньополітичні події в Україні у контексті ad-hoc візиту делегації Європарламенту в Україну, запланованого на період з 28 по 30 січня цього року.
Загалом, під час екстреного засідання Комітету у закордонних справах заплановано обговорення лише трьох питань:
• уповноваження країн-членів ЄС ратифікувати, в інтересах Європейського Союзу, Договір про торгівлю зброєю;
• доповідь керівника місії Європейського Союзу за спостереженнями за проведенням загальних виборів у Гондурасі 24 листопада 2013 року;
• обмін думками про останні внутрішньополітичні події в Україні у контексті ad-hoc візиту делегації Європарламенту в Київ.
За попередньою інформацією групи Geostrategy, участь представників України на засіданні Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту поки що не передбачається.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?