ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014 | |

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

"Масштаби проблеми в Європі просто запаморочливі, хоча й Швеція - одна із країн, де це явище не є великою проблемою", - написала Мальстрьом.
Єврокомісія вперше оприлюднює такий звіт. В ньому також містяться рекомендації щодо того, як боротись із корупцією.

Пані Мальстрьом каже, що в деяких країнах схеми державних закупівель були вразливими до шахрайських дій, а в інших головною проблемою було партійне фінансування. Вона також написала, що в деяких країнах ЄС хворі повинні давати хабарі, щоб отримати належне лікування.

Доповідь також посилається на дані двох нещодавніх опитувань, які свідчать про те, що три чверті мешканців ЄС вважають, що корупція є поширеною в їхніх країнах.

Чотири із десяти опитаних компаній кажуть, що корупція заважає їм вести бізнес у Європі.

У Швеції, пише далі Мальстрьом, 18% опитаних громадян сказали, що знайомі з кимось, хто отримував хабарі. Цей середній показник по Європі становить 12%.
Незважаючи на такі результати, вона сказала, що "Швеція - одна із країн, де корупція не є великою проблемою, і інші країни ЄС повинні навчитись у шведів, боротись із цією проблемою", вказавши на роль законів щодо прозорості та відкритості.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: