ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014 | |

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

"Масштаби проблеми в Європі просто запаморочливі, хоча й Швеція - одна із країн, де це явище не є великою проблемою", - написала Мальстрьом.
Єврокомісія вперше оприлюднює такий звіт. В ньому також містяться рекомендації щодо того, як боротись із корупцією.

Пані Мальстрьом каже, що в деяких країнах схеми державних закупівель були вразливими до шахрайських дій, а в інших головною проблемою було партійне фінансування. Вона також написала, що в деяких країнах ЄС хворі повинні давати хабарі, щоб отримати належне лікування.

Доповідь також посилається на дані двох нещодавніх опитувань, які свідчать про те, що три чверті мешканців ЄС вважають, що корупція є поширеною в їхніх країнах.

Чотири із десяти опитаних компаній кажуть, що корупція заважає їм вести бізнес у Європі.

У Швеції, пише далі Мальстрьом, 18% опитаних громадян сказали, що знайомі з кимось, хто отримував хабарі. Цей середній показник по Європі становить 12%.
Незважаючи на такі результати, вона сказала, що "Швеція - одна із країн, де корупція не є великою проблемою, і інші країни ЄС повинні навчитись у шведів, боротись із цією проблемою", вказавши на роль законів щодо прозорості та відкритості.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: