Швеція: проходить конференція з безпеки Folk och Försvar

08 Jan, 2024

Щорічна конференція з безпеки Folk och Försvar у Швеції розпочалася в неділю з обговорень щодо очікуваного членства країни в НАТО, нової стратегії боротьби з тероризмом і подяки від президента України Володимира Зеленського.

Конференція, яка триватиме до вівторка, має на меті забезпечити форум для обговорення та дебатів щодо найгостріших викликів безпеці країни, які сьогодні включають членство в НАТО, зростання загрози тероризму, зростання злочинності та війну Росії в Україні.

Швеція: країна запроваджує прикордонний контроль проти мігрантів

12 Nov, 2015

 Швеція запроваджує тимчасовий прикордонний контроль для управління потоками мігрантів, які їдуть у країну.
Шведський міністр внутрішніх справ Андерс Ягман сказав, що на такий крок пішли через те, що прибуття нової хвилі мігрантів становить загрозу для громадського порядку країни.

Контроль почне діяти в четвер опівдні за місцевим часом і залишатиметься чинним протягом 10 днів.

Лідери ЄС і Африки провели другий день переговорів на Мальті, щоб обговорити заходи для обмеження потоку мігрантів.
Обидві сторони повинні підписати угоду про створення спеціального трастового фонду для Африки з бюджетом у 1,9 млрд доларів.

Швеція: підвищує оборонний бюджет на тлі військової активності з боку Росії

22 Apr, 2015

Швеція підніме витрати на оборону на 10,2 млрд шведських крон (1,09 млрд євро, $ 1,18 млрд) за період з 2016 по 2020 рік, про це повідомляють в уряді на тлі побоювань щодо військової активності Росії.

 

"Угода посилає сигнал на міжнародному рівні, що Швеція реагує на ситуації в галузі безпеки в світі, що Швеція є гарантом миру і стабільності в Північній Європі, і що захист території Швеції знаходиться у фокусі," сказав міністр оборони Пітер Халтквіст інформаційній агенції ТТ.

Швеція: пошук підводного човна зупинено

24 Oct, 2014

Шведське Міноборони зупиняє операцію із пошуку "невідомого підводного об'єкта" у своїх водах у Балтійському морі.

"Сьогодні о 8 годині завершилася основна частина морської розвідувальної операції, що проводилася у Стокгольмському архіпелазі з минулої п'ятниці. Це означає, що основна частина кораблів і підрозділів морської піхоти повернулася у порти і приведена у звичайну готовність", - йдеться в заяві прес-служби генштабу.

Шведські військові додають, що незначні наземні підрозділи поки залишаються зі спеціальними завданнями в районі пошуків.

При цьому у заяві не уточнюється, з яких причин Міноборони вирішило зупинити операцію.

ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

Візити/переговори/міжнародні конференції у період 27 серпня- 2 вересня 2012 року

27 Aug, 2012

 

• 27 серпня – в Баку пройде азербайджансько-німецький бізнес-форум;

• 28 серпня – делегація Туркменістану проведе переговори в Астані з питань реалізації економічних проектів;

• 28 – 30 серпня – новообраний Президент Єгипту Моххамед МОРСІ здійснить перший державний візит до Китаю;

• 30 серпня – в Естонії пройде парламентське засідання, присвячене заходам, які вживає Європейський Союз з метою стабілізації фінансової ситуації в єврозоні;

• 30 серпня – Швеція має намір вивести з Мінську дипломатичний склад Посольства Швеції в Білорусі;