Плани Путіна щодо балтійського острова змушують Швецію готуватися до війни

30 May, 2024

Готланд займає стратегічно важливе місце посеред Балтійського моря (на півдорозі між Швецією та Естонією) і лише за 300 км від місця, де базується російський Балтійський флот. Приєднання Швеції до НАТО і надання їй доступу до Готландських островів значно підвищило здатність Альянсу розгортати і утримувати свої сили в регіоні Балтійського моря, і це може мати вирішальне значення для оборони Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії і Польщі.

Швеція має більше витрачати на оборону та збільшувати кількість призовників

27 Apr, 2024

Швеція повинна збільшити свій річний військовий бюджет майже на 54 мільярди крон (5 мільярдів доларів) до 2030 року, щоб зміцнити свою протиповітряну оборону та збільшити кількість призовників, рекомендував шведський парламентський комітет у п'ятницю.

Швеція: проходить конференція з безпеки Folk och Försvar

08 Jan, 2024

Щорічна конференція з безпеки Folk och Försvar у Швеції розпочалася в неділю з обговорень щодо очікуваного членства країни в НАТО, нової стратегії боротьби з тероризмом і подяки від президента України Володимира Зеленського.

Конференція, яка триватиме до вівторка, має на меті забезпечити форум для обговорення та дебатів щодо найгостріших викликів безпеці країни, які сьогодні включають членство в НАТО, зростання загрози тероризму, зростання злочинності та війну Росії в Україні.

Швеція: країна запроваджує прикордонний контроль проти мігрантів

12 Nov, 2015

 Швеція запроваджує тимчасовий прикордонний контроль для управління потоками мігрантів, які їдуть у країну.
Шведський міністр внутрішніх справ Андерс Ягман сказав, що на такий крок пішли через те, що прибуття нової хвилі мігрантів становить загрозу для громадського порядку країни.

Контроль почне діяти в четвер опівдні за місцевим часом і залишатиметься чинним протягом 10 днів.

Лідери ЄС і Африки провели другий день переговорів на Мальті, щоб обговорити заходи для обмеження потоку мігрантів.
Обидві сторони повинні підписати угоду про створення спеціального трастового фонду для Африки з бюджетом у 1,9 млрд доларів.

Швеція: підвищує оборонний бюджет на тлі військової активності з боку Росії

22 Apr, 2015

Швеція підніме витрати на оборону на 10,2 млрд шведських крон (1,09 млрд євро, $ 1,18 млрд) за період з 2016 по 2020 рік, про це повідомляють в уряді на тлі побоювань щодо військової активності Росії.

 

"Угода посилає сигнал на міжнародному рівні, що Швеція реагує на ситуації в галузі безпеки в світі, що Швеція є гарантом миру і стабільності в Північній Європі, і що захист території Швеції знаходиться у фокусі," сказав міністр оборони Пітер Халтквіст інформаційній агенції ТТ.

Швеція: пошук підводного човна зупинено

24 Oct, 2014

Шведське Міноборони зупиняє операцію із пошуку "невідомого підводного об'єкта" у своїх водах у Балтійському морі.

"Сьогодні о 8 годині завершилася основна частина морської розвідувальної операції, що проводилася у Стокгольмському архіпелазі з минулої п'ятниці. Це означає, що основна частина кораблів і підрозділів морської піхоти повернулася у порти і приведена у звичайну готовність", - йдеться в заяві прес-служби генштабу.

Шведські військові додають, що незначні наземні підрозділи поки залишаються зі спеціальними завданнями в районі пошуків.

При цьому у заяві не уточнюється, з яких причин Міноборони вирішило зупинити операцію.

ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

Візити/переговори/міжнародні конференції у період 27 серпня- 2 вересня 2012 року

27 Aug, 2012

 

• 27 серпня – в Баку пройде азербайджансько-німецький бізнес-форум;

• 28 серпня – делегація Туркменістану проведе переговори в Астані з питань реалізації економічних проектів;

• 28 – 30 серпня – новообраний Президент Єгипту Моххамед МОРСІ здійснить перший державний візит до Китаю;

• 30 серпня – в Естонії пройде парламентське засідання, присвячене заходам, які вживає Європейський Союз з метою стабілізації фінансової ситуації в єврозоні;

• 30 серпня – Швеція має намір вивести з Мінську дипломатичний склад Посольства Швеції в Білорусі;