Візит Леоніда Кожари до Ізраїлю опинився під загрозою

05 Feb, 2014 | |

Latest political developments in Ukraine have already caused to obvious difficulties that official Kyiv faced on the international arena. It relates to cancellation of numerous international voyages of the president of Ukraine and the minister for foreign affairs. There are some visible signs that Israel is also able to postpone the official contacts with Ukraine.

Групі глобальної розвідки Geostrategy стало відомо про суттєві труднощі, які виникають у міністерства закордонних справ України у ході підготовки робочого візиту міністра Леоніда КОЖАРИ до Ізраїлю.

Наприкінці минулого року українська та ізраїльські сторони досягли домовленості про те, що протягом першого кварталу 2014 року міністр здійснить робочий візит до Ізраїлю, у ході якого буде обговорено не лише політичний та економічний пакет співпраці між двома країнами, але й графік контактів керівництва України та Ізраїлю протягом 2014 року.

Однак останні трагічні події в Києві, вина в яких великою мірою лежить на чинній владі, а також різка зміна зовнішньополітичних пріоритетів, хаос в українських регіонах, зростання протестних настроїв в українському суспільстві, застосування тортур по відношенню до учасників протестів, різкий відхід від принципів демократії, захисту прав людини та верховенства права – усе це, вочевидь, змусило Тель-Авів почати розгляд питання про перенесення візиту Леоніда КОЖАРИ на невизначений час.

Ослаблена політична позиція президента Віктора ЯНУКОВИЧА, поєднана із тим, що від «бюджетного пирога» все далі відсуваються бізнес-групи, якими керують люди єврейського походження, лише укріплює Ізраїль у намірах тимчасово взяти паузу у відносинах з офіційним Києвом.

Крім того, надмірне втручання росіян у внутрішньополітичні процеси в Україні також не залишилося непоміченим ізраїльськими політиками, які через підтримку, яку Росія надає Ірану (найбільшому ворогу Ізраїлю), все більше дратуються діями Москви на міжнародній арені.

Поки що Тель-Авів не ухвалив остаточне рішення про відмову у візиті Леоніла КОЖАРИ у лютому 2014 року до Ізраїлю. Однак шанси на негатив залишаються доволі високими.

 

Окрім вказаних вище факторів, свою роль у цьому процесі також можуть відігравати Сполучені Штати Америки, які є найближчими союзниками Ізраїлю в регіоні. Адже з початку 2014 року, після невдалих спроб Брюсселю повернути України на шлях євроінтеграції, Вашингтон активно включився в гру «за Україну». Тому створення «міжнародної блокади» за участю країн-союзників може входити до пакету впливу американців на дії української влади.

Аналітики групи Geostrategy вважають, що за яким би сценарієм не розвивалася підготовка візиту міністра Леоніда КОЖАРИ в Ізраїль, очевидно одне: МЗС все більше стає заручником політики офіційного Києві, яка сьогодні спрямовується на вирішення лише одного тактичного питання: як вдруге зробити Віктора ЯНУКОВИЧА президентом України. На алтар вирішення цього питання сьогодні покладна уся зовнішня політика.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.