Іран: ми чекаємо на повернення західних енергетичних компаній

12 Feb, 2014 | |

Міністр нафти Ірану Біжан Намаді Зангане зазначив, що хоче повернути в енергетичний сектор країни ряд західних енергетичних компаній, серед яких французька Total, британський Shell, італійська Eni і норвезький Statoil.

Наприкінці минулого року італійська нафтогазова компанія Eni заявила про плани розширення своєї діяльності в Ірані після зняття санкцій.

Російська нафтова компанія "Лукойл" готова повернутися в енергетичний сектор Ірану, коли санкції США будуть зняті, заявив у середу глава компанії Вагіт Алекперов.

За словами глави "Лукойл", компанія готова продовжити роботу на іранському нафтовому блоці Анаран.

"Ми здатні самостійно розробляти проект Анаран, коли з Ірану знімуть накладені на нього економічні санкції", - сказав Алекперов.

"Лукойл" з 2003 року працював на блоці Анаран, але був змушений вийти з проекту після введення економічних санкцій проти Ірану.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.